MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

XXIII ROWEROWE POWITANIE WIOSNY MKTR RELAKS PDF Drukuj Email

 

25 marca lubartowscy rowerzyści i miłośnicy nordic walking połączyli swoje siły, by ponad 60-osobową grupą udać się na Wieprz i ostatecznie przegnać zimę. Członkowie i sympatycy MKTR RELAKS wraz z gośćmi z zaprzyjaźnionego klubu rowerowego Koleso Witrow ze Lwowa barwnym korowodem przejechali przez Lubartów i udali się do Sernik, by zgodnie ze staropolską tradycją w Wieprzu utopić marzannę. Do zabawy przyłączyła się grupa chodziarzy z Klubu Aktywnych ART- FIT, którzy dzielnie pokonali z kijkami 7-km trasę w obydwie strony.

Na uroczej przystani w Sernikach organizatorzy rozpalili ognisko, na którym najpierw skwierczały kiełbaski, na koniec zaś spłonęła kukła uosabiająca zimę. Spotkanie nie obyłoby się bez zabaw i konkursu na najciekawsze przebranie, który jak zwykle został rozstrzygnięty polubownie, a nagrodzeni zostali wszyscy, którzy barwnymi strojami uatrakcyjnili spotkanie. Wsparcia finansowego organizatorom udzieliło Miasto Lubartów.

 

Kolorowy korowód wzbudził zainteresowanie przechodniów, których już dzisiaj zapraszamy do podobnej zabawy za rok oraz do uczestnictwa w innych inicjatywach MKTR RELAKS, o których informacje zamieszczane są na miejskich portalach informacyjnych i stronie http://mktr-relaks.com.

 

GALERIA ZDJĘĆ