MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Z rowerem na koło podbiegunowe PDF Drukuj Email

 

 

 

 

Trzynaście osób z Miejskiego Koła Turystyki Rowerowej Relaks z Lubartowa szczęśliwie wróciło do domów po dwutygodniowym rajdzie. Celem podróży był piękny norweski archipelag Lofoty umiejscowiony za kołem podbiegunowym. Wyprawa rozpoczęła się z 27 na 28 czerwca a zakończyła się 11 lipca.

Grupie udało się łącznie dwoma samochodami przejechać ponad 6570 km. Rowerami po norweskich lofockich rybackich miasteczkach uczestnicy rajdu pokonali blisko 300 km w ciągu 5 dni. Często przeprawiali się też promem, np. z Tallina do Helsinek. Oprócz malowniczych, urokliwych rowerowych wycieczek był też czas na zwiedzanie europejskich miast i spotkań z Polonią.

Przejeżdżając przez Szwecję podziwiano piękne, górzyste tereny Laponii, udało się na żywo zobaczyć kilka reniferów. W Narwiku odwiedzając miejsca pamięci narodowej, uczestnicy rajdu uczcili poległych podczas II Wojny Światowej polskich żołnierzy i marynarzy. W Norwegii przyjrzeli się  z bliska skoczniom narciarskim w Trondheim i Oslo, zobaczyli słynną na świecie katedrę Nidaros i Park Vigelanda. Nie zabrakło też czasu na wspólne przygotowywanie posiłków, łowienie ryb i rozmówki z tubylcami. Na Lofotach skorzystali z gościnności polskich Braci Cystersów, od których dowiedzieli się sporo ciekawostek na temat życia w Norwegii. Jak przyznają rowerzyści z MKTR Relaks największe wrażenie zrobiły na nich malownicze krajobrazy, smaczne dorsze, a nader wszystko białe noce.

Wyprawa Relaksu na Lofoty tak jak wcześniej informowaliśmy dedykowana była Biance Dzięcioł. Przy każdej nadarzającej się okazji Relaksiacy rozdawali ulotki i zachęcali miejscowych do wzięcia udziału w akcji LOFOTY 2018 DLA BIANKI.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ