MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Kronika Wydarzeń
Europejski Piknik Rowerowy - Nasutów PDF Drukuj Email

Liczna grupa Relaksiaków oraz miłośnicy jazdy rowerem razem z MOSIR zebrali się w sobotnie przedpołudnie na placu szkolnym przy ul.1 go Maja 66/74 aby wspólnie wyruszyć do Nasutowa.

 

Celem uczestników rajdu była XIII edycja Europejskiego Pikniku Rowerowego, która odbyła się w Dom Nasutów (Nasutów 98).

 

Celem wydarzenia była promocja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz promocja członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji takich jak wystawa zabytkowych samochodów, jazda nietypowym rowerem oraz dmuchawce. Można było zapoznać się z pracą strażaków, żołnierzy oraz policji odwiedzając ich stoiska i oznakować swój rower. Zadbano również o podniebienia uczestników serwując szereg gorących frykasów z rożna.

 
Wyjazd w Pieniny w dniach 29 maja - 02 czerwca 2024 PDF Drukuj Email

Wypad w Pieniny miał charakter sportowo turystyczny ponieważ dysponowaliśmy bazą wypadową w Kacwinie.

 

Oprócz statutowych członków w rajdzie uczestniczyli niezrzeszeni, deklarujący wstąpienie do Stowarzyszenia. Organizatorem rajdu był nasz klubowy kolega Tadeusz. Do punktu naszej przygody rowerowo - pieszej dotarliśmy około godz.22.00. Po sprawnym rozlokowaniu się udaliśmy się na odpoczynek aby nabrać sił na następny dzień. Zaraz po śniadaniu w czwartek wyruszyliśmy do Sromowców Wyżnych aby uczestniczyć w raftingu (pontonami) wzdłuż Dunajca. W trakcie spływu oprócz sportowych zmagań i rywalizacji podziwialiśmy urokliwy przełom Dunajca pośród Gór i roślinności. W trakcie spływu zatrzymaliśmy się po słowackiej stronie aby podziwiać historyczny Czerwony Klasztor. Do Krościenka dopłynęliśmy po 3 godzinach spływu. W Krościenku zmieniliśmy środek transportu na autokar, aby dotrzeć do Szczawnicy gdzie podziwialiśmy uroki kurortu a następnie do bazy do Kacwina. Następnego dnia, w piątek wyruszyliśmy rowerami w trasę dookoła Jeziora Czorsztyńskiego, zaporowego zbiornika wodnego na Dunajcu pomiędzy Pieninami a Gorcami. To niezbyt trudny 50 kilometrowy szlak obfitujący w urzekające okoliczności przyrody i wspaniałe zabytki. W końcowym odcinku trasy jazdę rowerem uniemożliwiły nam opady deszczu, ale pomimo tego podekscytowani widokami ruszyliśmy do bazy. Grupa pieszo wyruszyła do wąwozu Homole podziwiając piękno naszych gór. W dniu 1 czerwca dokonaliśmy podziału na grupy, spośród których najliczniejsi byli rowerzyści. Była to ekstremalna wyprawa trasą Łapsze Niżne, skąd pokonując duże wzniesienie do Dursztyna poprzez Krempachy do Nowej Białej a następnie do Przełomu Białki (rezerwatu przyrody), malowniczego miejsca na skraju Pienin Spiskich, gdzie spędziliśmy około 1 godziny.

 

Pętla powrotna, szlakiem gotyckim przebiegała przez Łapsze Wyżne, Łapsze Niżne, Niedzicę do Kacwina. Przez całą trasę podziwialiśmy piękno Tatr. Miłośnicy górskich pieszych wycieczek w liczbie 6 osób wybrali się zielonym szlakiem z Krościenka na Sokolicę (747m.n.p.m.) podziwiając panoramę Pienin z reliktem słynnej sosny liczącej 500 lat. Dalsza wędrówka prowadziła na Trzy Korony (982m.n.p.m.) wznoszącym się ponad płynącym w dole Dunajcem. Zmęczeni, ale dumni z siebie, pełni wrażeń dotarli do schroniska PTTK w Sromowcach Niżnych skąd wrócili do bazy na kolację. W niedzielę rano grupa męska od godz. 6.30 zajęła się załadunkiem rowerów na przyczepę. Po śniadaniu wszyscy chętni wyjechali na mszę w Niedzicy Zamek.

 

Pożegnalny obiad zakończył nasza wizytę w Pieninach po czym wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lubartowa i szczęśliwie dotarliśmy około godziny 20- tej.

 

Wyjazd był dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Lubartów.

 
ROWEROWY TOR PRZESZKÓD 2024 PDF Drukuj Email

W słoneczne niedzielne przedpołudnie w dniu 26 maja MKTR Relaks z MOSIR na placu w centrum miasta przy ul. Jana Pawła II zorganizowali zawody rowerowe.

 

Rowerowy Tor Przeszkód z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

W zawodach wzięło udział ponad 20 osób,w trzech kategoriach wiekowych. Zawodnicy pod czujnym okiem sędziów pokonywali na rowerach przeszkody typu: rynna, ruchoma kładka, bramka. Zawodnicy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie technicznym, zręcznościowym oraz jazdy na czas.

Poziom był bardzo wyrównany.

Podsumowaniem zawodników było wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach:

 

kategoria 7-11 lat

I.Pierzchała Alex

II.Owerko Adam

lll.Sowa Patryk

 

kategoria 11-17

l.Kwiatkowski Szczepan

II.Borzęcki Stanisław

III.Karczewski Igor

 

kategoria powyzej 17 lat

I.Jakubowski Nikodem

II.Sowa Dariusz

III.Owerko Paweł

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

 

Nagrody otrzymali także najmłodszy uczestnik zawodów Pierzchała Natan i najstarszy Kazimierz Juda.

Zawody Rowerowy Tor Przeszkód były dofinansowane z Budżetu Miasta Lubartów.

 

Zapraszamy na następne zawody rowerowe.

 
"Aktywna i sportowa rodzina" PDF Drukuj Email

"Aktywna i sportowa rodzina" - pod tym hasłem miłośnicy jazdy rowerem w dniu 19 maja br.wyruszyli w niedzielne przedpołudnie. Rajd odbył się pod przewodnictwem kol. Jarka malowniczymi ś cieżkami Lasów Kozłowieckich. Rowerzyści dojechali do ośrodka wczasowego "Bogdanka". Czterdziestoosobowa grupa biesiadowała przy ognisku piekąc kiełbaski a najmłodsi cieszyli się z zabaw. Dziękujemy uczestnikom rajdu i MOSIR za wspólnie spędzony czas na łonie natury.

 
WALNE ZEBRANIE 19.04.2024 PDF Drukuj Email

W dniu 19 kwietnia b.r. w sali plenarnej Urzędu Miasta odbyło się Walne Zebranie Członków MKTR Relaks.

 

Zebranie otworzył prezes Zarządu kol. Bogdan Mileszczyk, który przywitał zgromadzonych oraz przekazał prowadzenie zebrania wybranemu w głosowaniu jawnym kol. Tadeuszowi Mrozowi.

 

Porządek Zebrania zatwierdzono jednogłośnie i przystąpiono do jego realizacji. Po uchwaleniu Regulaminu WZC, wyborze komisji Uchwał i Wniosków Prezes Zarządu oraz Skarbnik przedstawili Sprawozdania merytoryczne i finansowe z działalności za rok ubiegły.

Następnie przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stanisław Krzemiński przedstawił sprawozdanie z wnioskiem o udzielenie absolutorium dla Zarządu .

W kolejnym punkcie obrad Prezes przedstawił Plan Pracy Stowarzyszenia na rok bieżący, po czym przystąpiono do dyskusji nad sprawozdaniami i planem pracy.

Po burzliwej dyskusji przystąpiono do głosowania po którym przyjęto uchwały zatwierdzające Sprawozdania i udzielono jednogłośnie absolutorium dla Zarządu. Przyjęto również plan zamierzeń na rok 2024 z możliwością dokonania korekty przez Zarząd w przypadku nie przewidzianych zdarzeń.

Dokonano wstępnych zapisów na rajdy wśród których największą popularność zyskały wyjazdy nad Dunaj i Dunajec.

 

Zebranie przebiegało w spokojnej i życzliwej atmosferze .

 
XXVII Rajd Rowerowy ,,Powitanie wiosny,, PDF Drukuj Email

W dniu 23.03.2024r. odbył się XXVII Rajd Rowerowy ,,Powitanie Wiosny".

 

W sobotni poranek o godz 10.00 mimo deszczowej pogody, na placu przed Urzędem Miasta Lubartów spotkała się nieustraszona warunkami atmosferycznymi 40 osobowa rowerowa grupa aby wyruszyć wspólnie z Marzanną do Przystani nad rzeką Wieprz w Sernikach. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia uczestnicy podzieleni na dwie grupy wsiedli na rowery i wyruszyli w kierunku ul. Wierzbowej przez Chlewiska do Sernik. Tam już czekała druga grupa uczestników przy płonącym ognisku na czele z Prezesem Stowarzyszenia Bogdanem Mileszczykiem, który powitał serdecznie uczestników Rajdu, zaproszonych gości i współorganizatorów: Wójta Gminy Serniki Pawła Woźniaka, Prezesa Stowarzyszenia Nowoczesna Gmina w Sernikach Edytę Listosz, Sołtys Sernik Ewę Sysiak oraz Radnego Miasta Lubartów Artura Kuśmierzaka.

 

Pogoda zmieniła się na naszą korzyść. Wyszło piękne słońce a atmosfera była radosna i wiosenna. Biesiadowano przy obficie zastawionym stole. Panie z Koła Gospodyń serwowały grochówkę, bigos, kiełbaski z ogniska a na deser do kawy ich popisowy sernik. Ucztą dla uszu były występy wokalne kolegi Wiesława i trio Sławki, Ani i Grażyny w piosenkach o ,,Relaksie". Ponadto dla każdego coś miłego było w loterii fantowej. Najstarszym uczestnikiem wydarzenia był wieloletni sympatyk rajdów Pan Jan lat 84 a najmłodszą Alicja lat 8.

 

Dziękujemy za przybycie mimo wielu obowiązków Panu Burmistrzowi Miasta Lubartów Krzysztofowi Paśnikowi i udział w wydarzeniu z rodziną. Zakończeniem wydarzenia było wspólne topienie Marzanny. Przebieg imprezy relacjonowały lokalne media.

 

Rajd był współfinansowany ze środków Starostwa Powiatu Lubartów i Wójta Gminy Serniki Pawła Woźniaka.

 
Rajd Noworoczny PDF Drukuj Email

XVIII NOWOROCZNY RAJD ROWEROWY

 

Tradycyjnie już od wielu lat w dniu 1go stycznia rowerzyści i sympatycy MKTR Relaks spotykają się aby na sportowo przywitać Nowy Rok. Uczestnicy noworocznej imprezy zebrali się o godz 11.00 na placu przed Ratuszem. Z towarzyszącym Mikołajem na rowerze uwiecznili zdjęciem start pierwszej w tym roku przygody rowerowej. Na czele z pomysłodawcą tych rajdów kolegą Kazimierzem wyruszyliśmy zwarta grupą w kierunku Annoboru.

 

Ze względu na trudne warunki pogodowe a mianowicie coraz większe opady deszczu kierownik wyprawy zmienił trasę oby jak najszybciej dotrzeć do celu. W miejscowości Wandzin na swojej posesji przy palącym się ognisku czekał już na rowerzystów gospodarz kolega Jacek. Podczas lekkiego deszczu przy lampce szampana składaliśmy sobie życzenia noworoczne. Schronienie przed coraz bardziej nasilającym się deszczem zapewniała wiata. Deszcz nie przeszkadzał w pieczeniu kiełbasek i biesiadzie. W w miłej atmosferze przy płonącym ognisku wspominaliśmy wyjazd w Pieniny porównując warunki atmosferyczne i z optymizmem snuliśmy plany na następne wyjazdy. Mimo iż pogoda nas nie rozpieszczała to najwytrwalsi wracali przy światłach rowerów w strugach obfitego deszczu leśnymi ścieżkami. To była fajna przygoda.

 

Życzymy Szczęśliwego Nowego Roku i zapraszamy na wyprawy rowerowe z ,,Relaksem".