MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Kronika Wydarzeń
Powitanie Wiosny PDF Drukuj Email

W dniu 18.03.2023r. odbył się XXVI rajd rowerowy,,Powitanie Wiosny,,.

 

Zarząd MKTR Relaks zaprosił wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzeniem soboty do udziału w przejażdżce rowerowej do miejscowości Serniki nad rzeką Wieprz by żegnać zimę. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, uczestnicy rajdu w ilości 50 osób, zostali podzieleni na grupy i wyruszyli z placu przed Urzędem Miasta Lubartów w kierunku ul.Wierzbowej przez Chlewiska do Sernik. Tam już czekała druga część uczestników przy palącym się ognisku. Wszystkich uczestników powitał Prezes Bogdan Mileszczyk.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik ,Wojt Gminy Serniki Paweł Woźniak oraz Radny Miasta Lubartów Artur Kuśmierzak. W słonecznej pogodzie biesiadowano przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. W czasie imprezy odbyły się loterie dla uczestników, występ wokalny i recytatorski.

 

Zakończeniem wydarzenia było wspólne topienie marzanny. Przebieg imprezy relacjonowały lokalne media.

 
Walne Zebranie 2023 PDF Drukuj Email

W dniu 10 marca b.r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Lubartowie odbyło się Walne Zebranie Członków MKTR Relaks.

 

W zebraniu uczestniczyło 47 członków zwyczajnych, uprawnionych do głosowania. Zebranie otworzył Prezes Zarządu Bogdan Mileszczyk, który powitał zaproszonego na obrady Burmistrza Miasta Pana Krzysztofa Paśnika oraz wszystkich członków Relaksu.

Po wystąpieniu Pana Burmistrza przystąpiono do wyboru przewodniczącego i sekretarza Zebrania.

 

Zebraniu przewodniczył Tadeusz Mróz, który po przedstawieniu porządku obrad, przystąpił do jego realizacji.

Po wysłuchaniu sprawozdań z pracy Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz planu pracy Stowarzyszenia na rok bieżący, przyjęto uchwały w sprawie :

• przyjęcia i zatwierdzenia sprawozdania merytorycznego i finansowego za rok ubiegły oraz udzielenia absolutorium dla Zarządu,

• przyjęcia sprawozdania Komisji Rewizyjnej,

• przyjęcia planu pracy na rok 2023. Uchwały zostały przegłosowane jednogłośnie.

 

Najwięcej uwagi poświęcono organizacji planowanych wypraw rowerowych w roku bieżącym. Omówiono również sprawy bieżące Stowarzyszenia, w tym wysokość składki członkowskiej w 2024 roku.

 

Dla osób spoza Zarządu MKTR Relaks, które w szczególny sposób były zaangażowane w działalność Stowarzyszenia przewidziano drobne upominki.

Zebranie przebiegało w spokojnej i przyjemnej atmosferze, dzieki szczegółowej realizacji porządku obrad.

 
Noworoczny Rajd Rowerowy 2023 PDF Drukuj Email

XVII Noworoczny Rajd Rowerowy

Od wielu już lat .. rowerzyści lubartowskiego Relaksu spotykają się na Noworocznym Rajdzie Rowerowym...Tak było też 1 stycznia tego roku. Zebraliśmy się o godz.11.00 jak zwykle pod naszym Ratuszem...Było nas 34 uśmiechniętych ludzi pragnących dotrzymać chyba już naszej noworocznej tradycji i pooddychać świeżym powietrzem Lasów Kozłowieckich po trudach sylwestrowej nocy. Oczywiście pamiątkowe zdjęcie z banerem Relaksu i w drogę. W czasie jazdy sympatycznym i miłym rozmowom nie było końca. Świeże leśne powietrze i uroki lasu sprawiły iż po 20 km w doskonałej kondycji i humorach dotarliśmy do Wandzina w gościnne progi naszego kolegi Jacka. Przygotował nam piękny noworoczny piknik. Symboliczna lampka szampana, ognisko, gorące kiełbaski, trochę tańca przy dobrej muzyce i wspaniała rodzinna atmosfera. I powrót do domów. Takich chwil się nie zapomina. Zdecydowaliśmy że napewno spotkamy się za rok. Całą imprezę w imieniu Zarządu Relaksu przygotował i poprowadził nasz kolega Kazimierz. Tak będziemy trzymać. Do zobaczenia za rok.

Zarząd Relaksu