MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Rajd do Woli Okrzejskiej - 11-12.05.2013 PDF Drukuj Email

 

W dniach 11-12.05.2013 odbył się rajd rowerowy do Woli Okrzejskiej - muzeum Henryka Sienkiewicza główny hit wyjazdu. O godzinie 9:00 na 60 kilometrowy odcinek drogi grupa 8-osobowa ruszyła na rowerach. Trasa wycieczki wiodła kolejno przez miejscowości: Przypisówkę, Firlej, Kock, Serokomla, Czarna, Wola Gułowska,Turzystwo, Okrzeja (miejsce pochówku matki pisarza). O 13:30 grupa osiągnęła punkt docelowy Wola Okrzejska, a dokładnie Muzeum H Sienkiewicza. Przewodniczka muzeum oprowadziła nas po komnatach opowiadając o życiu i twórczości pisarza oraz przedstawiła losy właścicieli majątku w Woli Okrzejskiej.
Po miłych chwilach spędzonych w muzeum grupa ruszyła w dalszą trasę przez Okrzeję (zwiedzając zabytkowy kościół). Następnie trasa wiodła przez Grabów Szlachecki, Lipiny do Woli Gułowskiej gdzie był punkt noclegowy. Następnego dnia po śniadaniu zwiedziliśmy zabytkowe Sanktuarium Maryjne pod wezwaniem N M Panny z 1633 r. Przejeżdzając poszczególne odcinki trasy zachwycaliśmy się pięknem przyrody - kwitnące sady, zielone ląki i lasy.
Dalsza droga wiodła przez Budziska, Krzówkę, Przytoczno Jeziorzany, Węgielce, Ostrów (nad Wieprzem), Rawę, Rudno, Kamionka i punkt docelowy - Lubartów.
Wszyscy uczestnicy zadowoleni i w dobrych humorach wrócili do domuopisał Kazimierz D