MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Rajd po Ziemi Horynieckiej - 25-26.09.2015 PDF Drukuj Email

 

 

Ostatni wrześniowy weekend członkowie MKTR RELAKS postanowili spędzić podziwiając Wschodnie Roztocze i na zaproszenie zaprzyjaźnionego cyklisty z Horyńca Zdroju udali się do tego uroczego miasteczka. 30 rowerzystów z Lubartowa oraz grupa z Ruczejoka ? Brześć miało okazję poznać walory uzdrowiska, docenionego już przez Jana III Sobieskiego.
Pomimo niezbyt sprzyjającej aury pokonaliśmy kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych i poznaliśmy najciekawsze obiekty historyczne, m.in. XVI ? wieczny Zespół Cerkiewny w Radrużu, gdzie dzięki znakomitej kustoszce przenieśliśmy się  do dalekiego średniowiecza, a także pogłębiliśmy wiedzę o problemach wielonarodowych środowisk podczas II wojny oraz współczesnych stosunkach polsko ? ukraińskich. Podczas rowerowej wycieczki nie ominęliśmy Kaplicy z cudownym źródłem w Nowinach Horynieckich oraz umocnień tzw. Linii Mołotowa.
W każdym miejscu mogliśmy liczyć na bogaty komentarz pana Mariana - wielbiciela horynieckiej ziemi, który opracował dla nas trasę rajdu.
Chociaż z powodu deszczu nie wykręciliśmy zaplanowanych kilometrów, cały pobyt uważamy za niezwykle udany.
Po powrocie w rodzinne strony zdążyliśmy jeszcze wziąć udział w otwarciu nowej trasy rowerowej w Kopaninie.