MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Rowerowa Majówka w Leszkowicach PDF Drukuj Email

 

 

 

W słoneczną niedzielę 23 maja odbyła się Rowerowa Majówka, zorganizowana przez MKTR "Relaks" Lubartów. Docelowym miejscem rajdu było gospodarstwo naszego klubowego kolegi Kazimierza Kocyły, w Leszkowicach, nad rzeką Wieprz. O godz.10:00 na placu przed Ratuszem zebrało się ponad 50 osób aby zapisać się na listę uczestników. Pani Prezes Teresa Psuj serdecznie powitała rowerzystów ,wyrażając swoje zadowolenie z tak licznej grupy. Reporter klubowy Stanisław wykonał pamiątkowe zdjęcia, po czym cykliści niezwłocznie wyruszyli na trasę, bardzo ładną, nową ścieżką rowerową przy drodze parczewskiej. Dalej przez Górkę Lubartowską dotarli do Leszkowic. Po chwilowym odpoczynku rozpoczął się blok zabawowo-konkursowy. Każdy uczestnik mógł sprawdzić się w dowolnej konkurencji: łowienie "rybek", rzut piłką do celu, odbijanie lotką , a także zespołowe przeciąganie liny. W każdej dyscyplinie za trzy pierwsze miejsca zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Miała też miejsce loteria fantowa, w której każdy mógł wylosować jakiś drobiazg. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Galeria Obrazów Haftowanych - efekt piętnastu lat pracy pracy pana Kazimierza i jego żony.
Kolejnym punktem było biesiadowanie nad malowniczym stawem, połączone z pieczeniem kiełbasek na ognisku . Była też muzyka, gromkie śpiewanie i oczywiście tańce. Wydaje się , że MAJÓWKA była bardzo udana, pogoda też dopisała, a po uśmiechach na twarzach , że wszyscy byli zadowoleni.
Nastąpił nieubłagany czas powrotu do domu. Wracaliśmy przy nadciągających chmurach, lekko zmęczeni ale uszczęśliwieni, że wszystko się udało. Dziękujemy uczestnikom za udział w imprezie, a szczególnie chcieliśmy podziękować koledze Kaziowi i jego żonie za udostępnienie swojej posesji i bardzo dużą pomoc w zorganizowaniu świetnej zabawy.
Serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy.

Rajd był współfinansowany ze środków budżetu Miasta Lubartów.


Zarząd MKTR"Relaks" Lubartów