MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Kronika Wydarzeń
Zakończenie Sezonu Rowerowego 2022 PDF Drukuj Email

W dniu 19 listopada 2022r. miało miejsce uroczyste Zakończenie Tegorocznego Sezonu Rowerowego, które odbyło się w restauracji Laguna w Skrobowie.


Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez Prezesa MKTR Relaks Bogdana Mileszczyka członków Stowarzyszenia i zaproszonych gości.  Wśród nich znaleźli się Burmistrz Miasta Lubartów Pan Krzysztof Paśnik i przedstawicielka Wydziału Promocji Sportu i Komunikacji Społecznej Pani Magdalena Wyrobek oraz Państwo Joanna i Jan Szczygłowie.

Następnie odbył się pokaz slajdów prezentujący całoroczny przebieg wypraw rowerowych Stowarzyszenia. Pokaz ten  uświadomił wszystkim zebranym jak wiele pracy i zaangażowania potrzeba było do realizacji tych planów nad których przebiegiem czuwał Zarząd Relaksu. Następnie głos zabrał Burmistrz Krzysztof Paśnik który mówił o współpracy Urzędu Miasta z MKTR Relaks.

Po części oficjalnej i miłych wspomnieniach rozpoczęła się wspólna zabawa. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory a czas upływał na dobrej zabawie    w miłym towarzystwie.

 

Dziękujemy wszystkim gościom i członkom Stowarzyszenia za uczestnictwo     w tej miłej uroczystości.

 
Rajd Patriotyczny 11.11.2022r. PDF Drukuj Email

W dniu 11 listopada w lekko mglisty i ciepły dzień zebraliśmy się na Placu przed Ratuszem aby wyruszyć w Rajd Patriotyczny ku pamięci ofiar w walkach o Niepodległość. Pierwszym celem na naszej trasie był Cmentarz Parafialny w Lubartowie.Tu w miejscu spoczynku uczestników polskich zrywów niepodległościowych powstań, działań wojennych I i II Wojny Światowej oraz walk konspiracyjnych z okresu okupacji, zapaliliśmy światełko naszej pamięci i wdzięczności za ich życie ofiarowane dla Ojczyzny. Po kilku minutach jazdy dotarliśmy na Cmentarz Wojenny we Wsi Nowodwór - Piaski. Tutaj czekała na nas grupa rowerzystów z pobliskich miejscowości. Wspólnie zapaliliśmy znicze i po chwili zadumy wyruszyliśmy ścieżką rowerową przez las do Skrobowa aby pochylić głowy przy mogile poległych AK -owców. Koleżanka Monika w zadumie wyrecytowała wiersz J.Tuwima o okropności i niesprawiedliwości wojen.

Po chwili refleksji wyruszyliśmy malowniczą trasą w barwach jesieni do Sobolewa na cmentarz bohaterów z okresu Powstania Styczniowego. Po przypomnieniu historii bitwy przez kolegę Zbyszka zapaliliśmy światełko naszej pamięci. W drodze powrotnej na zaproszenie kolegi Rysia wstąpiliśmy na przygotowany przez niego poczęstunek. Po zregenerowaniu sił udaliśmy się w kierunku naszych domów radośni i dumni ze spełnionej misji ,,Chwała i Cześć Poległym Bohaterom". Nasza grupa liczyła około 30 osób. Przejechaliśmy 34 km.

Dziękujemy uczestnikom Rajdu i zapraszamy do wspólnych wypraw rowerowych w 2023r.

Zarząd MKTR Relaks

 
Rajd Rowerowy do Bratnika PDF Drukuj Email

W dniu 05.11.2022r. licząca 18 osób grupa rowerzystów MKTR Relaks na zaproszenie naszego Najstarszego Sympatyka MKTR Relaks p.Jana Szczygła wyruszyła z placu przed Ratuszem na Spontaniczny Rajd Rowerowy do miejscowosci Bratnik.

Pan Jan bierze udział w niemalże każdym rajdzie organizowanym przez Stowarzyszenie.

 

Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy się z grupą Relaksiaków którzy dotarli samochodami. Łącznie zgromadziło się nas 36 osób. Wszyscy zostali serdecznie przywitani przez gospodarzy - Pana Jana z żoną Joanną i ich rodzina. Gospodarz zaprosił nas do zwiedzania Muzeum Myśliwskiego ,,Darz Bór", które sam stworzył w starym domu gromadząc latami trofea z wypraw myśliwskich. Kolejną atrakcja która cieszyła się dużym zainteresowaniem było strzelanie do celu z pistoletu.

 

Po zapoznaniu się z okolicą podczas spaceru głos zabrał Prezes MKTR Relaks Bogdan Mileszczyk, który podziękował gospodarzowi za zaproszenie i wręczył upominki. Kolejną atrakcja był poczęstunek złocistą, pieczoną dziczyzną, która rozpływała się w ustach. Dzika upolował Pan Jan z rodziną. Stoły zastawione były wyrobami z bardzo smacznej dziczyzny. ,,Na deser ,, gospodarz zaserwowł pyszne pieczone żeberka z dzika. Tanczylismy i bawiliśmy się przy muzyce i nikt nawet nie zauważył, że zaczął padać drobny deszczyk. Dopisywały nam humory a czas miło upływał przy ciepłych płomieniach ogniska.

 

DZIĘKUJEMY PAŃSTWU Joannie i Janowi Szczygłom i ich rodzinie za miłą gościnę i ciepłe przyjęcie.

 

DZIĘKUJEMY!!!

 

Członkowie MKTR Relaks

 
Bieszczady 2022 PDF Drukuj Email

Wyjechaliśmy z Lubartowa busem 12.10.22r. i w pierwszą trasę w góry ruszyliśmy następnego dnia. Nasz szlak prowadził z Bereżek przez Przełęcz Przysłup Caryński na Połoninę Caryńską. Stąd zeszliśmy do Ustrzyk Górnych, gdzie czekał na nas nasz kierowca Kamil.

 

Drugą trasę 14.10.22r. rozpoczęliśmy z Przysłupia żółtym szlakiem do Jasła, następny przystanek mieliśmy w paśmie granicznym Okrąglik. W drodze powrotnej wspięliśmy się jeszcze na Fereczatą i już dalej stromym zejściem doszliśmy do wsi Smerek. Tu zjedliśmy gorący posiłek i powróciliśmy busem do schroniska. Po drodze zebraliśmy grzyby i w planie mamy przygotowanie sosu grzybowego na kolację. Do tej pory pogoda nam sprzyjała.

 

W dniu 15.10.22r. podzieliliśmy się na dwie grupy: jedna wybrała trasę na Rawki i ewentualnie Krzemieniec, druga Chatkę Puchatka. Powodem tego podziału była niesprzyjająca prognoza pogody i zróżnicowane potrzeby. Wyruszyliśmy wszyscy z Przełęczy Wyżnej, jedni na prawo, drudzy na lewo. Prognoza się sprawdziła, bo w trasie złapał nas deszcz i wiał silny wiatr. Nie zniechęciło to ludzi, bo zarówno na jednej jak i drugiej trasie był okropny tłok. W Chatce nawet udało nam się zdobyć siedzące miejsca i przeczekaliśmy deszcz. Jagoda z Haliną przez godzinę śpiewały bieszczadzkie ballady i czas szybko upływał. Ze względu na słabą widoczność zrezygnowaliśmy ze spaceru Połoniną Wetlińską i wróciliśmy tą samą trasą na Przełęcz Wyżną. Turystów było jeszcze więcej, szli gęsiego zarówno w górę jak i na dół. Z drugą grupą spotkaliśmy się na dole i wróciliśmy do schroniska. Po obiedzie każdy organizował sobie czas wg własnych potrzeb i upodobań. Wieczór spędziliśmy razem.

 

W drogę powrotną do Lubartowa wyruszyliśmy 16.10.22r. o 9.00. W planie mieliśmy jeszcze przejazd kolejką gondolową nad Soliną. Udało nam się kupić bilety i przejechać w obie strony, niestety żeby podziwiać widoki z wieży i pochodzić po parku potrzeba minimum 4 godziny. Mamy nadzieję, że uda nam się to następnym razem. Drugi przystanek mieliśmy w miejscowości Bachórz, gdzie w "Karczmie pod semaforem" zjedliśmy obiad.

Do Lubartowa wróciliśmy o godz 17.30.

 
V Rowerowy Rajd Niepodległości PDF Drukuj Email

PAMIĘTAJĄ O BOHATERACH

 

W dniu 02.10.2022r. MKTR "Relaks" w ramach 83 Rocznicy Bitwy pod Kockiem zorganizował "V Rowerowy Rajd Niepodległości".

 

W pochmurno-deszczowy niedzielny poranek 9-cio osobowa grupa "śmiałków" na rowerach spotkała się na placu przed lubartowskim Ratuszem. Rowerzyści wyposażeni w biało - czerwone chorągiewki wyruszyli ok.godz.11 na trasę w kierunku Kocka przez Lisów i Przypisówkę. W Firleju nad brzegiem jeziora była chwila odpoczynku i pamiątkowe zdjęcie. Odcinek z Firleja do Kocka pod wiatr i przelotnym deszczem został pokonany nadspodziewanie łatwo i szybko. Pierwszym celem był pomnik gen. Franciszka Kleeberga, gdzie zapalone zostały znicze. Odwiedziliśmy również Cmentarz Wojenny, na którym spoczywają prochy generała i jego żołnierzy. "Relaksiacy " oddali hołd bohaterom poległym w walce z najeźdźcą w czasie Kampanii Wrześniowej. Na tymże cmentarzu spotkaliśmy się z dedykacją że szkoły im.Gen.Franciszka Kleeberga z Ząbek pod Warszawą. Złożyli wieniec i też zapalili znicze. Była chwila zadumy i wspomnienie o dzielnym i wiernym swej Ojczyźnie generalnie. Droga powrotna to sama przyjemność. Sprzyjający wiatr w plecy i przygrzewające z lekka słoneczko, a w Firleju w barze ,,Duet" czekający na nas ciepły i smaczny obiadek. W tym miejscu Rajd został rozwiązany i każdy na własną rękę i różnymi trasami udał się do swojego miejsca zamieszkania. Pogoda była dynamiczna. Było trochę chmur, trochę słońca i ponownie deszcz. Lekko zmęczeni /ok. 60 km w nogach/ ale zadowoleni, że udało się spełnić zaplanowaną misję wracaliśmy do Lubartowa.

 

Uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na następne wyprawy rowerowe.

 

Rajd był współfinansowany ze środków budżetu Miasta Lubartów.

 

Zarząd MKTR "Relaks"

 
V wyjazd dla Aktywnych Seniorów PDF Drukuj Email

W dniach 16 – 18.09.2022 r. odbył się kolejny wyjazd na Roztocze organizowany przez nasz klub rowerowy.

Tym razem naszą bazę stanowił „Leśny Zajazd” w Suścu, gdzie były dobre warunki do biesiadowania niezależnie od pogody. Pierwszy wieczór spędziliśmy przy muzyce a następnego dnia po gimnastyce porannej przeprowadzonej przez Jacka ruszyliśmy w trasę.

 

Jechaliśmy m.in. przez Łosiniec, gdzie zatrzymaliśmy się przy pomniku poświęconym bohaterom poległym na początku II wojny światowej, dalej przez Chyże i dotarliśmy do drewnianej cerkwi św. Bazylego w Bełżcu. Tu również podziwialiśmy ponad dwustuletni jałowiec o wysokości 7 metrów. Głównym celem podróży do Bełżca był obóz zagłady, gdzie w ciszy i skupieniu przeszliśmy drogą nazywaną Szczeliną przez pomnik – cmentarz , następnie obejrzeliśmy wystawę dokumentującą eksterminację Żydów i mordowanie Polaków, którzy im pomagali. Zwiedzanie zakończyliśmy w sali kontemplacji.

Z Bełżca pojechaliśmy do Narola, gdzie zatrzymaliśmy się na obiad. Serwowano kapuśniak, domowe pierogi z mięsem, co niektórzy zamówili galaretę. W drodze powrotnej do bazy jeszcze zajechaliśmy do miejscowości Pizuny, która należy do jednego właściciela, którego tu nazywają ordynatem. Jest tam drewniana rotunda pod dachem, świetlica z kuchnią na imprezy i spotkania towarzyskie. Ordynat pozwolił nam wziąć na pamiątkę skamieniałe drewno. Stąd ruszyliśmy do miejscowości Rebizanty, gdzie można było wsłuchać się w szumy na Tanwi i zaczerpnąć wody ze Źródełka Miłości. Trasę opracował Jacek, liczyła 55 km.

 

Tego dnia odbyło się jeszcze spotkanie z Fryderykiem Kierepką autorem książki „Opowieści Roztocza”, przy ciasteczku i kawie. Wieczorem czekała nas niespodzianka, przyjęcie zorganizowane przez jubilatów: Bogdana i Kazia. Była zupa gulaszowa, pyszne przekąski i wspaniały tort. Bawiliśmy się przy muzyce do późnych godzin wieczornych.

 

Wyprawa na bieżąco była dokumentowana przez Ewę, która umieszczała fotki na Messengerze. Kolejny dzień przywitał nas deszczem dlatego zamiast w trasę rowerową wróciliśmy wcześniej do Lubartowa. Oprócz ćwiczeń, jazdy na rowerze i spacerów była możliwość zapoznania się z zasadami odżywiania w wieku starszym, uczestnicy otrzymali materiały dotyczące tej tematyki.

 

Wyjazd był współfinansowany z budżetu Miasta Lubartów.

 
Pielgrzymka do Wąwolnicy PDF Drukuj Email

To już kolejna pielgrzymka Członków MKTR Relaks do Matki Bożej Kębelskiej w dniach 03.09.2022r.-04.09.2022r.

Uczestnicy zebrali się w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie aby przyjąć błogosławieństwo udzielone przez proboszcza parafii Andrzeja Sarnę.

Pod przewodnictwem p.Tadeusza Mroza wyruszyli w drogę. W pierwszym dniu pielgrzymki tradycyjne spotkali się po drodze z pielgrzymami z Lubartowa w Kamionce i Piotrowicach Wielkich na poczęstunkach przygotowanych przez miejscowych parafian. Następnie przejechali do Wąwolnicy, tam część pielgrzymów udała się na Plac Różańcowy aby uczestniczyć we Mszy Świętej celebrowanej przez ks bp Mieczysława Cisło. Po Mszy Świętej pielgrzymi wrócili do swoich domów. Druga połowa rowerzystów udała się do Gospodarstwa Agroturystycznego w dzielnicy Zarzeka gdzie mieli zarezerwowany nocleg. Po pozostawieniu rowerów i bagaży udali się na koncert ,,Wąwolnica Młodych", później o godz. 21.00 po Apelu Jasnogórskim w procesji ze świecami wyruszyli do Kębła i uczestniczyli we Mszy Świętej celebrowanej przez ks. bp Artura Mizińskiego. Po zakończeniu w tym dniu uroczystości wrócili na nocleg. W niedzielę 04.09.2022r. pielgrzymi którzy pozostali w Wąwolnicy rozpoczęli dzień uczestnicząc w porannej Mszy Świętej na Błoniach. W drodze powrotnej do Lubartowa udali się na miejsce Objawień Matki Bożej w Kęble. Następnie do Nałęczowa a w godzinach popołudniowych byli w Lubartowie.

 
Rajd szlakiem „Zdobywców Wału Pomorskiego”- Wałcz i okolice PDF Drukuj Email

Rajd grupy rowerowej MKTR Relaks Lubartów na Wał Pomorski

w dniach 24.08.2022 r. – 28.08.2022 r.

 

24.08.2022 r.

Wyjechaliśmy z Lubartowa o godz. 6.00 i na miejsce do ośrodka w Wałczu „Nad Raduniem” dotarliśmy po godz. 15.00. Rowerzyści z wałeckiego klubu rowerowego już na nas czekali. Pojechaliśmy z nimi do Skansenu Fortyfikacyjnego Grupa Warowna „Cegielnia”, gdzie przewodnik oprowadził nas po pozostałościach schronu i bunkrów klasy B. Mieliśmy okazję zobaczyć sprzęt wojskowy z tamtego okresu włącznie z umundurowaniem i innymi akcesoriami. Wysłuchaliśmy historii Wału Pomorskiego i wróciliśmy do bazy ciekawą trasą przy jeziorze Wojskowym. Łącznie przejechaliśmy 20 km.

 

25.08.2022 r.

Dzień rozpoczęliśmy od spotkania z Burmistrzem Wałcza w Ratuszu miejskim. Dowiedzieliśmy się, że w granicach miasteczka o liczbie mieszkańców zbliżonej do Lubartowa jest 7 jezior, a w powiecie ponad 150. Największym z nich jest Bytyń Wielki i jest planowana ścieżka rowerowa wokół jeziora, chociaż już teraz można go objechać, trasa liczy ok. 60 km. Hasłem Wałcza jest „warto wracać” i zachęcają do tego liczne atrakcje przyrodnicze, gdzie można spotkać nawet żubry i rysie. Po spotkaniu z Burmistrzem ruszyliśmy w trasę. Prowadzili nas rowerzyści z WKTR Wałcz: Danusia, Marek i Waldek. Pojechaliśmy do Skrzatusza, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej podniesione do godności bazyliki mniejszej z drogą krzyżowa i różańcową. Jest tam Dom Pielgrzyma, gdzie można wypić kawę, herbatę, zjeść ciasteczka czy lody. W drodze powrotnej pojechaliśmy do miejscowości Tarnowo, gdzie w restauracji „Rybi Puzon” zamówiliśmy pstrągi. Jest to klimatyczne miejsce nad rzeczką Dobrzycą, oddalone od głównej drogi o 5 km. Po powrocie do Wałcza mieliśmy spotkanie z przewodnikiem Wiesławem, który oprowadził nas po mieście opowiadając jego historię i pokazując nam co ciekawsze obiekty. Miasteczko podzielone jest dwoma jeziorami: Raduń i Zamkowe wokół których biegną ścieżki pieszo – rowerowe. Jest wieża ciśnień zamieniona na apartamentowce, promenada gwiazd olimpijskich związanych z Wałczem, wiszący most łączący dwa brzegi Raduni. W samym centrum miasta ratusz i kościół św. Mikołaja, nieco dalej budynek dawnego gimnazjum Jezuitów z 1806 r. z ciekawą historią, oryginalny budynek poczty z czerwonej cegły z 1896 r., ciekawy dom z wykuszem przy ul. Sądowej. Trochę dalej duży budynek seminarium nauczycielskiego i stare, zniszczone budynki dworcowe o pięknej bryle architektonicznej. W drodze powrotnej do bazy noclegowej jeszcze przejechaliśmy obok budynku, w którym prawdopodobnie Ewa Braun spędziła 4 noce. Jest to ładna willa pożydowska, którą przejęli Niemcy, znajdująca się obecnie w rękach prywatnych. Przejechaliśmy rowerami w sumie 65 km. Wieczór spędziliśmy z naszymi nowymi przyjaciółmi i ich żonami przy muzyce.

 

26.08.2022r.

Tego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, który pięknie położony jest wśród lasów. Dyrektor tego ośrodka opowiedział nam o nowoczesnym kompleksie budynków, jego historii i tradycjach oraz o planach rozbudowy. Są tam pływalnie, pokoje hipobaryczne z gabinetami medycyny sportowej, nowoczesna kuchnia i wiele innych obiektów. Nazwy budynków pochodzą od nazw miejscowości, gdzie odbywały się igrzyska olimpijskie. Zrobiliśmy kilka fotek przy rzeźbie Zdzisława Krzyszkowiaka i ruszyliśmy w dalszą trasę. W drodze do Tuczna mijaliśmy „czarodziejską górę”, gdzie wbrew prawom fizyki wszelkie przedmioty wtaczają się w górę. W Tucznie spotkaliśmy się z przewodniczką, która wprowadziła nas w historię zamku rodu Wedlów – Tuczyńskich, wspomniała o krążącej legendzie, oprowadziła nas wokół zamku i po najbliższej okolicy. Zwiedziliśmy kościół Wniebowzięcia N.M. Panny, przeszliśmy obok starego młyna dochodząc do cmentarza żydowskiego, była też okazja zobaczyć „ stodołę Szyszki „. Po zwiedzaniu zjedliśmy obiad w restauracji „Wrzosowy Zakątek”, gdzie serwowano pyszne kartacze, krokiety z barszczem i inne smakołyki. W drodze powrotnej zajechaliśmy nad jez. Bytyń w miejscowości Nakielno, skąd po krótkim odpoczynku wróciliśmy do bazy. Trasa liczyła 55 km.

 

27.08.2022 r.

W tym dniu program był do wyboru. Ci , którzy jeżdżą wolniej i na krótsze odcinki spędzili czas nad jeziorem Bytyń w gminie Nakielno, grupa silniejsza i dużo liczniejsza pojechała szlakiem Wału Pomorskiego. Grupa miała okazję zobaczyć pozostałości niemieckich umocnień wojskowych, bazę głowic nuklearnych w Kol. Brzeźnica. Wielkie wrażenie wywarło na nas miejsce składowania pocisków jądrowych i ich wyrzutnie. Z tego miejsca miała zostać atakowana Europa. Głównym celem wyprawy było Borne Sulinowo, które zostało opuszczone przez wojska radzieckie w 1992 r. Borne Sulinowo jest jednym z tych miast – widm, które po II wojnie światowej przestało istnieć na mapach. Przez prawie 50 stacjonowały tu wojska radzieckie z rodzinami. Znajduje się tam siedziba dawnego dowództwa radzieckiego garnizonu, kantyna oficerska, dawny szpital wojskowy oraz osiedle mieszkaniowe. Grupa przejechała ponad 100 km, ale po powrocie miała jeszcze siły na wspólne biesiadowanie. Przez cały ten okres opiekowali się nami członkowie Wałeckiego Klubu Turystyki Rowerowej w Wałczu, za co im bardzo dziękujemy. Prezes MKTR Relaks wręczył prezent Burmistrzowi Wałcza przekazany przez Burmistrza Lubartowa.

 

28.08.2022r.

Wracamy do Lubartowa. Z Wałcza wyjechaliśmy o godzinie 11.00 a na miejsce postoju dojechaliśmy po godz. 20.00.

 

Wyjazd był współfinansowany ze środków budżetu Urzędu Miasta Lubartów.

 
XVIII Strzelanie z Łuku PDF Drukuj Email

W dniu 7 sierpnia br. przy słonecznej pogodzie miłośnicy jazdy rowerem połączyli siły. MKTR Relaks wspólnie z zaprzyjaźnionym klubem MOSIR wyruszyli z placu przed Ratuszem. Trasa przebiegała przez Serniki i Ostrów Lubelski aż do Nowej Jedlanki. Tam gościł nas klubowy kolega - Janusz. Rowerzystów przywitała skocznymi rytmami lokalna orkiestra "Jak Dawniej".

 

Następnie głos zabrał prezes MKTR Relaks - witając uczestników oraz gości: Burmistrza Miasta Lubartów - Krzysztofa Paśnika, Naczelnika Wydziału Promocji Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej - Artura Kuśmierzaka a także Dyrektor Klubu MOSIR - Anetę Symbor. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w zawodach strzelania z łuku oraz innych konkurencjach.

 

Zwycięzcom poszczególnych kategorii wśród kobiet i mężczyzn wręczono dyplomy oraz nagrody.

 

Konkurencje:

Strzelanie z Łuku kobiet: I miejsce zajęła Anna Zielińska, II miejsce Maria Szczepańska, III miejsce Sława Domańska. Kategoria mężczyzn: I miejsce Ryszard Woliński, II miejsce Kazimierz Kocyła, III miejsce Stanisław Nowak.

 

Rzut piłką do kosza kategoria kobiet: I miejsce Małgorzata Polak, II miejsce Anna Kołodyńska, III miejsce Teresa Psuj. Kategoria mężczyzn: I miejsce Przemysław Szostak, II miejsce Michał Polak, III miejsce Jan Matczuk.

 

Rzut kaloszem do celu kategoria kobiet: I miejsce Halina Szyszko, II miejsce Aneta Symbor, III miejsce Małgorzata Polak. Kategoria mężczyzn: I miejsce Piotr Świder, II miejsce Witold Kossak, III miejsce Marek Mikulski.

 

Rzut kołem hula - hop do celu kategoria kobiet: I miejsce Anna Kołodyńska, II miejsce Ewa Chudzik, III miejsce Halina Szyszko. Kategoria mężczyzn: I miejsce Kazimierz Kocyła, II miejsce Piotr Szczepański, III miejsce Jan Matczuk.

 

Upominki dostał najstarszy uczestnik imprezy - Jan Szczygieł oraz najmłodszy - Jakub Krupka.

 

Po zakończeniu zawodów i wręczeniu nagród zapewniony był poczęstunek. Serwowana była świeża smażona ryba, kiełbasa z rożna oraz pyszne ciasta sponsorowane przez przedstawicielkę firmy Agrostar - Panią Barbarę Starownik. Hulanki i tańce przy świetnej muzyce na żywo trwały do godzin popołudniowych.

Wyjazd był sponsorowany ze środków budżetu Urzędu Miasta Lubartów.

 

297361558_3317298188548292_2936196276153170180_n (1)297407549_1836611860063973_1518277092656550041_n297410034_5332906836804362_4884010515481064687_n297412394_350272083832847_288126445051904116_n (2)297481200_592598152527490_974328497750339470_n297492138_473596230831361_1045468135011482050_n297535421_2065931376919910_897053911685829750_n297561696_365437589101021_5805633734820878000_n297610781_5545289738824937_8904869570441831530_n297626108_753804539280926_7156663782037833529_n

 
I Rajd po Pojezierzu Łęczyńsko -Włodawskim PDF Drukuj Email

W dniach 16-17.07 br. grupa Relaksiaków połączyła siły i wyruszyła na I Rajd po Pojezierzu Łęczyńsko - Włodawskim.

 

Pierwszego dnia poza programem wyjazdu odwiedziliśmy Bobrówke. Zgodnie z planem byliśmy nad Jeziorem Kleszczowskim i Jeziorem Miejskim. Wspierał nas niesamowitą wiedzą i prowadził przez ostępy zaprzyjaźniony z Relaksem - kolega Włodek Sz. Nadchodzący deszcz zmusił nas do ucieczki pod zaprzyjaźnione z Relaksem Gospodarstwo Agroturystyczne w Jedlance, Janusza.

Przygotował on nam przyjęcie i nocleg jak w hotelu 5*....

Wspierał nas wszystkich Tadeusz M. Rozmowom przy kolacji nie było końca... Snuliśmy plany na rok przyszły... Dopisywał nam humor i poczucie bycia w grupie naszego Relaksu.

 

Drugiego dnia w świetnych nastrojach wyruszyliśmy nad Jezioro Gumienko następnie Jezioro Maśluchowskie i Jezioro Krasne a następnie wyruszyliśmy szczęśliwie do naszych domów. To co zobaczyliśmy pozostanie w naszej pamięci na długo...

 

W przyszłym roku pojedziemy nad inne jeziora. Wybrać sie z nami WARTO !

 

Sponsorem wyjazdu był Urząd Miasta w Lubartowie.

 

110111213141523456789

 
IV Wakacyjny Rowerowy Tor Przeszkód PDF Drukuj Email

W dn.9.07.2022r. na placu przed Ratuszem odbył się IV Wakacyjny Rowerowy Tor Przeszkód.

 

Uczestnicy zawodów zapoznani zostali przez policjanta z zasadami bezpiecznej jazdy rowerem. Zawodników zakwalifikowano do poszczególnych kategorii wiekowych. Mieli oni do przejechania rowerem w jak najlepszym czasie takie przeszkody jak: slalomy, pochylnię, rynnę, bramkę, tarkę oraz korytarz. Po przejechaniu toru przeszkód uczestnicy zawodów odpowiadali na pytania dotyczące bezpiecznej jazdy rowerem po miejskich ścieżkach rowerowych jak i drogach poza terenem zabudowanym.

 

Kategoria 7-10 lat

I - miejsce Patryk Wójcik

II - miejsce Kinga Pankowska

III - miejsce Patryk Sowa

 

Kategoria 11-16 lat

I -miejsce Bartłomiej Dec

II - miejsce Antoni Kozak

III - miejsce Bartosz Matuszewski

 

Kategoria 17 lat i więcej

I - miejsce Robert Kozak

II- miejsce Jan Pióro

III- miejsce Katarzyna Pankowska

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Pozostali uczestnicy również dostali drobne upominki.

 

Zawody współfinansował Urząd Miasta Lubartów.

 

 

110111223456789

 
Podziękowania PDF Drukuj Email

XXVIII ŚWIĘTO ROWERU !!!

BRAWO RELAKSIACY !!!

Mamy Puchar za II Miejsce w kategorii "Najliczniejsze kluby rowerowe"

BARDZO DZIĘKUJEMY za liczne uczestnictwo !

 

 

6

 
Święto Roweru 2022 PDF Drukuj Email

 

Członkowie MKTR Relaks aktywnie uczestniczyli w dniu Święta Roweru 2022r., jako rowerzyści na trasach oraz wolontariusze. Szeregi rowerzystów zasilił również prezes z córką z zaprzyjaźnionego klubu,,Koleso vitriv" ze Lwowa-Oleksandr Myakushko.

 

1101112131423456789

 
XII Majówka - Rajd do Leszkowic 22.05.2022r. PDF Drukuj Email

To już trzecia majówka w tym roku organizowana lub współorganizowana przez MKTR Relaks. Tym razem brać Stowarzyszenia i fani turystyki rowerowej wybrali się 22.05.2022r. na Rajd do Leszkowic, gdzie nasz klubowy kolega Kazik z żoną Danusią przywitali nas już płonącym ogniskiem.

Nie przeszkodził silny, zimny wiatr bo w doskonałych nastrojach dotarliśmy na miejsce. Tam w zaciszu nad stawem odbyły się zawody sportowo-rekreacyjne z nagrodami w których oprócz Lubartowiaków uczestniczyły zaproszone rodziny ukraińskie z obwodu Wołyńskiego i mieszkańcy Leszkowic.

W majówce wzięło udział łącznie 38 uczestników.Wyjazd był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Lubartów.

 

img_20220527_210322img_20220527_210345img_20220527_210400img_20220527_210415img_20220527_210528img_20220527_210609img_20220527_210631img_20220527_210657img_20220527_210738img_20220527_210815img_20220527_210834

 
Rajd rowerowy nad Zalew do Pałecznicy PDF Drukuj Email

W dniu 13.05.2022r. członkowie MKTR Relaks licznie uczestniczyli w Pierwszym Rajdzie Rowerowym nad Zalew w Pałecznicy zorganizowanym przez MOSIR Lubartów.

Imprezie towarzyszyły konkurencje dla dorosłych jak i wiele zabaw dla dzieci.

Była pieczona kiełbaska z grilla i hulanki przy muzyce.

 

1652643346814(1)16526433468321652643346850165264334686716526433468821652643346896

 
Festyn 3 Majowy PDF Drukuj Email

Pięknego słonecznego dnia 3 go-Maja odbył się festyn z okazji uchwalenia Święta Konstytucji , który jednocześnie nawiązywał do Święta Flagi Narodowej. Licznie zgromadzonych uczestników festynu powitał prezes MKTR Relaks Bogdan Mileszczyk. Dnia 02.05.2022r. członkowie MKTR Relaks wyruszyli z placu przy Ratuszu na rowerowy rajd do Jedlanki. Rowerzyści zatrzymali się na placu przy Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej, gdzie obdarowali dzieci biało-czerwonymi flagami. Następnie udali się na nocleg do gospodarstwa agroturystycznego w Jedlance. Dzień później wyruszyli do Kaznowa aby wraz z grupą, która wyjechała spod Pałacu Sanguszków spotkać się na 3 Majowym Festynie w Kaznowie.

 

Program festynu obejmował:

-widowisko słowno ,muzyczne poświęcone uchwaleniu Konstytucji 3 Maja przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kaznowie

-występ solistów ze Studia Piosenki Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury

- występ zespołu JAZZ – LOK

- występ zespołu KAZNOWIANKI

- występ męskiego zespołu śpiewaczego Pojezierze

- występ zespołu instrumentalnego Szkoły Sztuk Pięknych z Raseiniai – Litwa

- występ solistów z Ukrainy

- występ zespołu muzycznego JAK DAWNIEJ

- blok rekreacyjno-sportowy (konkurencje zręcznościowo-sportowe)

Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna w Kaznowie przygotowała pokazy strażackie. Na dzieci czekały takie atrakcje jak: dmuchany zamek, punkt malowania twarzy, policjanci na motocyklach, miś Uszatek z kolorowymi bańkami. Pasjonaci gry w szachy w rożnym wieku zasiedli do plansz. Gry cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników w rożnym wieku. Lokalni twórcy rękodzieła zaprezentowali szeroki wachlarz wyrobów wytworzonych przez siebie.

Koło Gospodyń Wiejskich serwowało domowe ciasta i kiełbasę z grilla. Podczas Festynu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla Polaków mieszkających w partnerskim mieście Lubartowa w Sławucie na Ukrainie.

Partnerami wydarzenia byli: Powiat Lubartowski Urząd Miasta Lubartów Ochotnicza Straż Pożarna z Kaznowa, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kaznowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Kaznowie. Na zakończenie imprezy odbyła się potańcówka przy muzyce zespołu Jak Dawniej. Goście bawili się do późnych godzin wieczornych.

 

 

 

 

 

10121323456789

 
Rajd Pieszy PDF Drukuj Email

W niedzielę dn.10.04.2022 o godz. 11.00 z placu przy Urzędzie Miasta zebrali się członkowie MKTR Relaks i ART-FIT aby wspólnie wyruszyć w pieszy rajd doliną Wieprza pod przewodnictwem Oli Berger. Uczestnicy pieszej wyprawy przy wietrznej ale słonecznej pogodzie w wiosennych nastrojach i bardzo dobrej kondycji przeszli ścieżkami w okolicach Lubartowa blisko 10 km. Rajd zakończył się w świątecznej atmosferze.

123

 
Drzewko PDF Drukuj Email

Tegoroczna akcja Nadleśnictwa Lubartów "Posadź Swoje Drzewo" odbyła się w zimowej scenerii. Imprezie towarzyszył leśny mikroklimat i super atmosfera. Nie mogło zabraknąć członków MKTR Relaks z Prezesem Bogdanem Mileszczykiem, którzy oprócz sadzenia lasu lepili bałwana. Nadleśnictwo zadbało o gorące posiłki i napoje. Każdy z uczestników akcji dostał na pamiątkę drzewko do posadzenia na własnej działce.

 

277490275_546994460075172_5392548873501549304_n277543264_1202484120550855_626718011541155543_n277549623_379835693781514_3631384529488209534_n277597995_382020863772785_4354442448764350531_n277611267_1068757663986705_5388408915306491311_n277614297_727421504938877_6613605126180094217_n277678156_1312166269302669_1799317057289003610_n

 

 
Powitanie Wiosny PDF Drukuj Email

Dn 19.03.2022 odbył śię XXV rajd rowerowy ,,Powitanie Wiosny'' zorganizowany przez MKTR Relaks pod hasłem ,,Solidarni z Ukrainą'', każdy uczestnik zaopatrzony został w żółto-niebieski kotylion ,a rowerzyści dodatkowo we flagi ukraińskie. Zbiórka uczestników odbyła się na placu przed Ratuszem gdzie powitał wszystkich Prezes Bogdan Mileszczyk . Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik. Naczelnik Wydziału Promocji  Kultury ,Sportu i Komunikacji Społecznej Artur Kuśmierzak. Przedstawiciel Nadleśnictwa Lubartów inż. nadzoru Sławomir Trąbka,Grupa Nordic Walking Art Fit, cztero osobowa delegacja rowerzystów zaprzyiaźnionego  klubu z Litwy pod przewodnictwem Rajmundasa oraz uchodźcy z Ukrainy.  Trasa rajdu przebiegała ścieżką rowerową przez miasto Lubartów w ulicę Wierzbową, Chlewiska do Sernik ,gdzie wspólnie biesiadowano przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. W czasie imprezy odbyły się loterie dla najmłodszych uczestników i występy wokalne. Dopełnieniem wydarzenia było pożegnanie zimy i wspólne topienie marzanny. Przebieg imprezy relacjonowały lokalne media.

275826484_702268207471175_8839791171877631531_n275836082_1027607188106933_8109439570709747278_n275842596_5050249141722001_7016419809443754061_n275846942_303089931911463_5768175870607108000_n275853461_387796782781196_8325951766189225380_n275856587_1897267267146553_4057004342827204839_n275862969_495022935510283_914483601261824580_n275889157_1051973625383872_5251541471037415664_n (1)275889307_493526352237706_4105243584491084267_n275918262_500247575039640_246440670140782988_n276016115_548153353567566_672176508285348892_n (1)276062561_944163776243623_2150076356820658417_n276127096_1010208442911985_4602405963192450030_n (1)276943473_1337599770043088_405289081738205616_n

 

 
Hurra PDF Drukuj Email

HURA !!!

Aleksander Makuszko prezes klubu ,,Koleso Vitriv" przesłał potwierdzenie iż odebrał dary które zebraliśmy w ramach pomocy.Było to nie lada wyzwanie logistyczne dla prezesa Bogdana Mileszczyka z pomocą kolegi Janusza Zdunka i kolegi Zbigniewa Węgrzyna iż zebrane artykuły które spakowali w kartony pojechały autokarem do Lwowa za trzecim podejściem z powodu braku miejsca w lifcie bagażowym autokaru . DZIĘKUJEMY wszystkim którzy przyłączyli się do aukcji.Szczególne podziękowania składamy naczelnikowi Arturowi Kuśmierzakowi z UM Lubartów za zorganizowanie transportu @Artur Kuśmierzak @ Miasto Lubartów

276019065_699836818104185_4640865398108535350_n276975324_383392740028561_2920617182385904451_n276985585_5136223609750432_8728144364307762630_n

Z tkaniny zakupionej w Lubartowej nasi rowerowi koledzy z Ukrainy szyją nosze. Śpiwory, karimaty, opatrunki... jadą w potrzebne miejsca. DZIĘKUJEMY za tak liczny udział osób wspierająch naszych kolegów.

 

277111862_1078279519760379_3907890238552582795_n277216058_1035249784092315_2555805274696152377_n277455033_1352819701811293_4991399081801621348_n

 

 
Walne Zebranie członków MKTR Relaks PDF Drukuj Email

Dnia 11 marca 2022 roku w gościnnych progach II LO w Lubartowie odbyło się Walne Zebranie członków Miejskiego Koła Turystyki Rowerowej Relaks. W zebraniu uczestniczył burmistrz miasta Lubartów Pan Krzysztof Paśnik, który w ciepłych słowach podziękował za bardzo aktywną pracę stowarzyszenia na rzecz miasta i jego mieszkańców. Podkreślił, że pomimo tak trudnego okresu epidemii covidowej odbywały się liczne wydarzenia sportowe, kulturalne, organizowano wiele rajdów rowerowych. Burmistrz zapewnił zebranych o dalszej pomocy dla Relaksu w formie dotacji. Kilkunastu członków Relaksu zostało wyróżnionych za dotychczasową pracę. Szczególne podziękowanie otrzymał Pan Tadeusz Mróz , który przez 20 lat pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Następnym punktem zebrania było przedstawienie sprawozdania merytorycznego, finansowego i sprawozdania Komisji Rewizyjnej. Po wysłuchaniu tych sprawozdań odbyło się głosowanie nad absolutorium dla ustępującego Zarządu , które to Zarząd otrzymał jednogłośnie. Walne Zebranie dokonało wyboru nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej. W skład Zarządu weszli: Pan Bogdan Mileszczyk - prezes, Pan Ryszard Pacuła - vice prezes, Pan Jarosław Krupka - sekretarz, Pan Zbigniew Węgrzyn - skarbnik , Pani Helena Wójcik - kronikarz, Pani Teresa Psuj - członek, Pani Ewa Kruczek - członek. W skład Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Pan Stanisław Krzemiński - przewodniczący, Pani Jagoda Kuzioła - członek, Pan Jan Matczuk - członek. Na zebraniu zaakceptowano również plan zamierzeń koła na 2022 rok, z którym będzie można się zapoznać wkrótce na stronie www.mktr.relaks.com.

Ostatnim punktem zebrania była omawiana pomoc naszym partnerom rowerowym z klubu „Koleso Witrow” ze Lwowa. Na ten cel przeznaczono ze skromnych zasobów stowarzyszenia 1000 zł i ponad 1000 zł ze spontanicznej zbiórki. Za te pieniądze będą zakupione( zgodnie z potrzebami zgłoszonymi przez prezesa zaprzyjaźnionego z Relaksem koła ze Lwowa Pana Aleksandra Miakuszko) koce, śpiwory, materiał na nosze, gazowe butle turystyczne z palnikiem, krzesełka turystyczne, materiały opatrunkowe. Ponadto został utworzony punkt zbiórki darów przy ul. Chopina na posesji nr 2a w Lubartowie. Każdy, kto ma wymienione wyżej przedmioty bądź artykuły i chce się włączyć w naszą akcję, może niezwłocznie je udostępnić. Sprawę traktujemy jako bardzo pilną.

Miejskie Koło Turystyki Rowerowej Relaks zaprasza w najbliższą sobotę 19 marca na XXV rajd rowerowy do Sernik pod nazwą "Powitanie Wiosny" z udziałem gości z Litwy i Ukrainy. Wyjazd nastąpi z placu przed Ratuszem o godzinie 11.00, W programie liczne atrakcje i poczęstunek.

Zarząd Relaksu

275606107_3254540584779437_2609149513587967915_n275607204_639353837294247_2072099145625380518_n (1)275607204_639353837294247_2072099145625380518_n — kopia (2)275615035_3254540378112791_3465533162961307783_n275846642_3254540511446111_4058299969201243287_n275983097_3254540621446100_2226761607134788567_n

 
Spacer Integracyjny Relaksu PDF Drukuj Email

Blisko 40 osób – członków Miejskiego Koła Turystyki Rowerowej Relaks przybyło na spacer integracyjny po ścieżce dydaktycznej Bobrówka w niedzielę 27.02.2022 roku. Relaksiacy w pięknych okolicznościach przyrody pokonali ponad 3 km trasę. Po drodze był czas na rozmowy o czekających Relaks wydarzeniach. Spacer zakończył się ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek. W spotkaniu członków Relaksu wziął udział naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Kontaktów Społecznych Pan Artur Kuśmierzak, który poinformował zebranych o planach pomocy miasta uchodźcom z Ukrainy i zbiórce darów dla mieszkańców miast partnerskich Lubartowa - Sławuty i Emilczyna. Relaksiacy z wielką uwagą i przejęciem wysłuchali informacji naczelnika i postanowili włączyć się w to przedsięwzięcie. Niektórzy zadeklarowali przyjęcie uchodźców w swoich domach. Następnym wydarzeniem organizowanym przez stowarzyszenie będzie XXV rajd rowerowy do Sernik pod nazwą Powitanie Wiosny. Rajd ten zainauguruje działalność koła w nowym sezonie rowerowym 2022. Odbędzie się w dniu 19 marca, na który już dzisiaj zapraszamy miłośników jazdy na rowerze.

1689

 
Rajd Trzech Króli PDF Drukuj Email

Super zabawa :) Brawo Relaks ! To będzie nowe wydarzenie cykliczne. Członkowie MKTR Relaks wybrali się na wspólny rajd do Zespołu Pałacowo Parkowego w Kozłówce aby celebrować uroczystość Trzech Króli.

123456

 
Noworoczny Rajd Rowerowy PDF Drukuj Email

" Trzeba być odważnym i niekoniecznie młodym aby witać Nowy Rok na sportowo"

 

Dnia 01.01.2022r./sobota/ rowerzyści spotkali się przy świątecznej choince na placu przed lubartowskim Ratuszem aby o godz.11.40 wyruszyć na pierwszą wycieczkę rowerową w Nowym Roku.

Pod "komendą" kol. Kazimierza ponad 20-to osobowa grupa wraz z towarzyszącym Mikołajem pojechała w kierunku Annoboru i dalej przez Lasy Kozłowieckie dotarła do parkingu "Kopanina". Po krótkim odpoczynku, uczestnicy rajdu ruszyli  w dalszą drogę i przybyli  na działkę kol. Jacka w Wandzinie. Kolega klubowy Jacek z otwartymi dłońmi serdecznie przywitał  rowerzystów  przy płonącym już ognisku. /Jacku - dziękujemy za gościnę/. Przy symbolicznej lampce szampana padały życzenia noworoczne: dużo zdrowia, szczęścia, dobrej kondycji oraz ciekawych wypraw w nadchodzącym sezonie. W miłej atmosferze przy ognisku były wspomnienia z ubiegłego roku i plany ambitnych wyjazdów na przyszłość. Były też gorące kiełbaski, wyśmienite ciasta, muzyka i tradycyjnie tańce.                                                                                                                                                                Pogoda w tym dniu była łaskawa - chwilami nawet słoneczko pokazało swoje oblicze. Cała trasa liczyła nieco ponad 30 km.

Życzymy szczęśliwego Nowego Roku  i  zapraszamy  na rowerowe wycieczki z Relaksem.

 

MKTR Relaks

 

Zobacz galerie zdjęć