MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Kronika Wydarzeń
Wyjazd na ROZTOCZE 15 - 17.09.2023 PDF Drukuj Email

Wyjazd MKTR Lubartów na Roztocze 15 – 17.09.2023 r.

 

W kolejną wyprawę na Roztocze z MKTR Relaks wyruszyliśmy w piątek 15.09.2023 r. o godz. 13.30. Do „Lesnego Zajazdu” w Suścu, gdzie mieliśmy bazę noclegową dotarliśmy po godz. 16.00.

 

Tego dnia po zakwaterowaniu i zdjęciu rowerów z przyczepy mieliśmy okazję jeszcze biesiadować przy ognisku wśród pięknych sosen i obserwować gwiazdy. Nasz kolega Wiesio przybliżył nam nieco informacje o Układzie Słonecznym i planetarnym i pod jego kierunkiem wypatrywaliśmy na niebie międzynarodowej stacji planetarnej, która akurat w tym dniu przelatywała nad naszymi głowami.

 

16.09.2023r. sobota

 

Grupa podzieliła się i część osób odbyła pieszą wycieczkę rozpoczynając ją od wieży widokowej na Górze Grabowickiej, później wodospad na Jeleniu i Szumy na Tanwi. Przebyli na nogach ok. 20 km, wrócili zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Zwolennicy dwóch kółek przejechali pod przewodnictwem Jacka 72,5 km a trasa prowadziła przez Józefów, „Borowe młyny” most na Tanwi, Stary i Nowy Lubliniec, Żuków, Rudę Różaniecką, Hutę Różaniecką i powrót do Suśca. W drodze mieliśmy okazję zobaczyć kolejne, ciekawe miejsca m.in. upamiętniające walki partyzanckie AK, polowania w lasach między Tanwią a Sopotem króla Polski Stefana Batorego, hetmana wielkiego koronnego Jana Zamojskiego i poety Jana Kochanowskiego, Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Nowym Lublińcu i dawną cerkiew Żuków – Kowalówka, obecnie przekształconą na kościół. Byliśmy też na starym grekokatolickim cmentarzu ukraińskim w Żukowie, mijaliśmy różne kapliczki i krzyże przydrożne mające swoją historię, stawiane czy to w dowód wdzięczności za doznane łaski czy też w intencji o nie. Zatrzymaliśmy się również w karczmie „Dębowy Dwór” bardzo ładnie położonej przy stawach, gdzie można zjeść świeże ryby tam złowione. Nasza trasa przebiegała przez kompleks leśny Puszczę Solską na granicy dwóch województw lubelskiego i podkarpackiego. Po obiadokolacji mieliśmy jeszcze spotkanie z Fryderykiem Kierepka autorem książek o Roztoczu i wieczór integracyjny przy muzyce.

 

17.09.2023r. niedziela

 

Grupa piesza w tym dniu odbyła spacer po okolicy, rowerowa przejechała 38 km. Trasa rowerowa biegła przez wieżę widokową na Górze Grabowickiej, przy której znajduje się ławeczka ustawiona przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych w ramach projektów unijnych, zalew w Majdanie Sopockim, gdzie jest piękna plaża i pomosty spacerowe, kamieniołom Nowiny (aktualnie rezerwat z wieżą widokową), szumy na rzece Sopot oraz miejsce upamiętniające śmierć Jana Leonowicza ps.”Burta”. Do Suśca wróciliśmy po godz. 14.00.

 

Po obiedzie i spakowaniu rowerów wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lubartowa, gdzie dotarliśmy przed 19.00.

 

Wyprawa, podobnie jak poprzednie była bardzo udana, wszyscy byli zadowoleni z zakwaterowania i serwowanych posiłków. Wyjazd pozwolił nam zrelaksować się wśród sosnowych borów i roztoczańskich uroczysk.

 

Wyjazd był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Lubartowie.

 
Pielgrzymka Relaksu do Fatimy 20.07.2023 - 08.08.2023 PDF Drukuj Email

 

Pielgrzymka Relaksu do Fatimy

 

W dniach 20.07 23- 08.08 2023 odbyła się kolejna pielgrzymka Relaksu tym razem do sanktuarium Matki Boskiej do  Fatimy. Pielgrzymka miała charakter międzynarodowy.  Wzięło w niej udział 8 osób w tym jedna osoba z Ukrainy i jedna z Białorusi. Pielgrzymi jechali między innymi w intencjach pokoju na świecie ,  szczególnie pokoju na Ukrainie jak także zdobycia środków na rozbudowę Lubartowskiego hospicjum im. św. Anny. Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Świętą w Bazylice św. Anny, a  na placu przed Ratuszem pielgrzymów pożegnał kierownik hospicjum Pan Jerzy Zbiciak  i członkowie Relaksu.

 

Pielgrzymka miała charakter samochodowo-  rowerowy. Do miejscowości San Sebastian w Hiszpanii jechali busem. Po drodze do Hiszpanii nocowali w Krotoszynie, gdzie zostali niezwykle ciepło przyjęci przez miejscowego proboszcza parafii pod wezwaniem Jana Chrzciciela ks. Aleksandra Gonderę, parafian, członków klubu rowerowego Peleton oraz przez v-ce burmistrza miasta Krotoszyn Pana Ryszarda Czuske. Wieczorem wspólnie z parafianami i rodziną pochodzącego z Krotoszyna reprezentanta polski w piłkę siatkową Łukasza Kaczmarka obejrzeli półfinałowy mecz  Polska - Brazylia. Następnym etapem  pielgrzymki było miasto Wanroij w Holandii. Tam byli przyjęci  prze Mariusza Kuszpita , byłego członka Relaksu który od wielu lat tam mieszka i pracuje. Trzeci dzień pielgrzymki to nocleg  w Antwerpii u dobrze znanego Lubartowianom niezwykle gościnnego brata Marcina Derdziuka i spotkanie z miejscową Polonią. Po królewskim przyjęciu przez Brata Marcina i Polonię udali się do wspomnianego San Sebastian. Od tego momentu jechali rowerem. Trasę z San Sebastian do Fatimy (ponad 600 km )pokonali w arcytrudnych warunkach – upał, często porywisty wiatr, 8- 12% owe podjazdy. Czasami pielgrzymka samochodowo- rowerowa przeradzała się w pieszą . Pielgrzymi musieli prowadzić rowery pod górę. Pokonując tą trasę nocowali na campingach, w parku miejskim, w specjalnie przygotowanych dla pielgrzymów placach noclegowych. W Fatimie pielgrzymów przywitał  pracownik UM  Pan Marceli Lopez, który w imieniu burmistrza  wręczył im okolicznościowe pamiątki.

 

W sobotę 05.08.23 r. w godzinach przedpołudniowych uczestniczyli w różańcu prowadzonym przez papieża Franciszka a po południu udali się busem do Lizbony aby uczestniczyć w spotkaniu z papieżem podczas Swiatowych Dni Młodzieży. Spotkanie z papieżem poprzedziła 8 kilometrowa wędrówka przez miasto na miejsce spotkania , czuwająca noc  obfitująca w wiele wydarzeń. W niedzielę 6.08.23 pielgrzymi wzięli udział w Mszy Świętej, w której uczestniczyło ponad 1,5 milionów młodzieży  z całego świata. Pielgrzymów ujęła bardzo serdeczna atmosfera wśród zgromadzonych, wzajemne pozdrowienia, pomoc w zalezieniu miejsca na placu, wspólne tańce i rozmowy. Wyczuwało się atmosferę wielkiej katolickiej rodziny co w świecie postępującej laicyzacji życia, zaniku  wartości, wielu konfliktów, podziałów w społeczeństwach, budzi nadzieję ,że ludzi dobrej woli będzie na świecie więcej.

 

Zmęczeni, pełni wrażeń w dniu 8 sierpnia pielgrzymi wrócili do swoich domów. Nawiązali wiele nowych kontaktów w Polsce i za granicą. Między innymi z pielgrzymami z Portugalii, Hiszpanii, Meksyku, Brazylii. Dzięki otwartości i gościnności ludzi na trasie pielgrzymki ze zgromadzonych na pielgrzymkę środków zaoszczędzili kilkanaście tysięcy na rozbudowę lubartowskiego hospicjum. Pozyskali wielu darczyńców,  którzy deklarowali wpłaty na ten cel.


Pielgrzymka Relaksu – Fatima 2023 jeszcze trwa.

 

Zakończy się koncertem charytatywnym w połowie listopada z udziałem artystów  miejscowych i zagranicznych na który to koncert już Państwa zapraszamy.

 

Kto z Państwa chciałby  jeszcze uczestniczyć w tym dziele Relaksu, prosimy o dokonywanie wpłat na konto hospicjum 80 1240 2409 1111  0010 0572  8713 z dopiskiem Fatima 2023.


Uczestnicy pielgrzymki  serdecznie dziękują za wsparcie finansowe, żywnościowe  firmom z Lubartowa, Lublina, Radzynia Podlaskiego, Relaksiakom i  przyjaciołom Relaksu.

 
Rowerowa Pielgrzymka do Wąwolnicy 2 -3 wrzesień 2023 PDF Drukuj Email

W dniu 2 września br. grupa członków i sympatyków MKTR Relaks zebrała się na placu przed Kościołem pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie aby wyruszyć rowerami do Wąwolnicy.

 

Grupa 16 osobowa, pod przewodnictwem klubowego kolegi Tadeusza przyjęła błogosławieństwo udzielone przez księdza Sebastiana i po krótkiej modlitwie wyruszyła na szlak pielgrzymi. Trasa przebiegała przez Nowodwór do Kozłówki gdzie był krótki relaks i spacer po posiadłości Zamojskich. Nastepnie pątnicy na rowerach tradycyjnie spotkali się z pielgrzymami z Lubartowa w Kamionce na poczęstunku przygotowanym przez miejscowych parafian. Do grupy dołączyli koleżanka Teresa i kolega Slawek.

Dalsza trasa  rowerowa była zaskoczeniem dla większości grupy gdyż kolega  Piotr prowadził grupę po polnych ścieżkach i ciekawych zaułkach do Piotrowic Wielkich. Na miejscu odbył się  przegląd rowerów i drobne naprawy a nawet wymiana dętki w rowerze u  kolegi Witka. Później mieliśmy chwilę na nabranie sił i odpoczynek na dalszą drogę. Grupa powiększa się o następnego rowerzystę kolegę Kazimierza. W dalszą drogę wyruszamy grupą 20 osobową i w tym składzie  dojeżdżamy  do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy i miejscu objawień w Kęble. Część grupy wraca na Plac Różańcowy aby uczestniczyć we Mszy Świętej i kieruje się do domu.

 

Druga część grupy osmioosobowej udaje się  do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kęble gdzie były  zarezerwowane noclegi. Po chwili odpoczynku grupa udała się na dalsze uroczystości: Koncert Maryjno-Patriotyczny Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Bazylice, Apel Jasnogórski i procesja światła do Kębla i uczestnictwo w uroczystej Mszy Świętej. Po zakończonych uroczystościach w tym dniu pielgrzymi wrócili na nocleg. Na drugi dzień wczesnym rankiem pielgrzymi z noclegu w Kęble przejechali rowerami przez wąwozy na Błonia przy Sanktuarium by wspólnie z oczekującym juz kolegą klubowym Andrzejem  uczestniczyć w porannej Mszy Świętej.

 

Droga powrotna biegła przez Nałęczów z przerwą na obiad i spacer.

 

Pogoda zmieniała się, nadciągały deszczowe chmury. Deszcz i grad napotkał grupę w Garbowie, gdzie schronieniem była wiata poczty. W kurtkach przeciwdeszczowych pojechaliśmy dalej - im bliżej Lubartowa to mniej deszczu. Łącznie przejechaliśmy ok. 120km.

 

ZAPRASZAMY na Pielgrzymkę  Rowerową  do Wąwolnicy w 2024r. z MKTR ,,Relaks"

 
XVlll Wakacyjne strzelanie z łuku PDF Drukuj Email

XVIII Wakacyjne strzelanie z łuku.

 

W dniu 16 lipca br.w upalny dzień, rowerzyści MKTR Relaks wspólnie z klubem MOSIR na czele z Radnym Miasta Lubartów Arturem Kuśmierzakiem, zebrali się na placu Szkoły Podstawowej Nr 3 przy ul 1 go Mają 66 w Lubartowie.

Ze względów bezpieczeństwa rowerzyści wyruszyli w trasę w 2 grupach. Pierwsza grupa wyruszyła w kierunku ul.Wierzbowej przez Chlewiska, Pałecznicę i Tarło. Druga grupa przejechała ul. Słowackiego na ścieżkę rowerową w kierunku Szczerkowa a następnie do Tarła.

 

Wszyscy spotkaliśmy się na odpoczynku w Ostrowie Lubelskim, tam był czas na lody i uzupełnienie zapasów wody do picia. Po zregenerowaniu sił wyruszyliśmy w dalszą drogę do Nowej Jedlanki na posesję kolegi klubowego Janusza. W progach gospodarstwa powitał nas gospodarz ze swoją orkiestrą ,,Jak Dawniej" skoczną muzyką. Następnie głos zabrał Prezes MKTR,, Relaks" witając uczestników oraz gości,a następnie przekazał od,, Relaksu" upominek dla kolegi Janusza za wieloletnie zaangażowanie w organizację,,Wakacyjnego strzelania z łuku".

 

Wszyscy uczestnicy wzięli udział w zawodach strzelania z łuku i innych konkurencjach.

 

Konkurencje:

 

Strzelanie z łuku

Kategoria kobiet:

I miejsce Wrońska H.

II miejsce Kruczek E.

III miejsce Psuj T.

Kategoria mężczyzn

I miejsce Nowak J.

II miejsce Iwanek R.

III miejsce Marczuk J.

 

Rzut kaloszem do celu

Kategoria kobiet:

I miejsce Szyszko H.

II miejsce Psuj T.

III miejsce Kruczek A.

Kategoria mężczyzn:

I miejsce Mikulski M.

II miejsce Piasta M.

III miejsce Kocyka K.

 

Rzut piłką do kosza

Kategoria kobiet:

I miejsce Wrońska H.

II miejsce Szyszko H.

III miejsce Kruczek E.

Kategoria mężczyzn:

I miejsce Iwanek M.

II miejsce Szyszko W.

III miejsce Pytka D.

 

Strzał w bramkę

Kategoria kobiet:

I miejsce Wrońska H.

II miejsce Psuj T.

III miejsce Kosior B.

Kategoria mężczyzn:

I miejsce Marczuk J.

II miejsce Pytka D.

III miejsce Szyszko W.

 

Upominki dostali najstarszy uczestnik Szczygieł J. oraz najmłodszy Krupka J.

 

Po zakończeniu zawodów i wręczeniu nagród przewidziany był poczęstunek, serwowano kiełbaskę z różna, pyszny bigos a na deser kawa herbata i ciastka. Wysoka temperatura i ostre słonko nie przeszkadzało uczestnikom w tańcach i hulankach. W przerwach schładzaliśmy się pod mgiełka wodna zamontowana na placu.

 

W godzinach popołudniowych gdy nadszedł czas wracać zajechaliśmy nad Jezioro Miejskie popływać i schłodzić się.

Do domów wróciliśmy dumni z siebie i pełni fajnych wrażeń w godzinach wieczornych.

 

Trasa rajdu liczyła około 70 km. Wyjazd był sponsorowany że środków budżetu Urzędu Miasta Lubartów oraz sponsorów:

Bogumiła i Bogdan Mileszczyk

Firma Agrostar - Barbara Starownik

MOSIR i MKTR,, RELAKS "

 
Puchar w kategorii "Najliczniejsze kluby rowerowe" PDF Drukuj Email

Puchar za I miejsce w kategorii ,,Najliczniejsze kluby rowerowe" zdobyty podczas XXIX Święta Roweru.

Bardzo dziękujemy za liczne uczestnictwo w trasach.

Zarząd MKTR ,,Relaks"

5

 
Rowerowy Tor Przeszkód PDF Drukuj Email

W dniu 18.06.2023r. MKTR ,,Relaks,, wraz z ,,MOSIR,, byli organizatorami wydarzenia,,ROWEROWY TOR PRZESZKÓD" które odbyło się na placu przed Ratuszem.

Mimo nie sprzyjających warunków atmosferycznych zawody rowerowe zgromadziły dużą ilość uczestników.

Wystartowali oni w trzech kategoriach wiekowych. Deszcz nie przeszkodził zawodnikom w pokonywaniu przeszkód takich jak bramki,zjazdy,slalomy z pachołkami, rynna.

 

Podsumowaniem zawodów było wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach:

kategoria 7-11 lat:

I.Rusłan Larin  II.Przemek Rybicki  III.Timotij Iwanicki

 

kategoria 11 - 17 lat:

I.Jakub Kloc  II.Bartek Dec  III. Sofija Kiczi

 

kategoria powyżej 17 lat:

I.Mariusz Gruba  II.Kazimierz Juda  III.Artur Kuśmierzak

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Nagrody otrzymał także najmłodszy uczestnik zawodów Hib Myndiuk i najstarszy Sławomir Czajka.

 

Zapraszamy na następne zawody rowerowe.

 
Rajd Velo Dunajec PDF Drukuj Email

Wyjazd grupy MKTR Relaks Lubartów w Pieniny

7.06.2023 r. – 11.06.2023 r.

 

7.06.2023 r. środa

Bazę noclegową mieliśmy w miejscowości Kacwin, do której dotarliśmy w późnych godzinach wieczornych. Jechaliśmy w dwóch grupach, większa busem, mniej liczna kamperem. Grupa kamperowa miała możliwość wcześniejszego wyjazdu, dlatego po drodze zwiedziła zamek w Niepołomicach z XIV w. zbudowany przez Kazimierza Wielkiego oraz tężnie w Wieliczce.

 

8.06.2023 r. czwartek (Boże Ciało)

Śniadanie mieliśmy o godz. 9.00, później grupa się podzieliła i 27 osób wyruszyło o godz. 10.00 w trasę rowerową a 4 osoby wybrały wędrówki piesze. Trasa rowerowa tego dnia biegła przez Niedzicę , Sromowce Wyżne, Sromowce Niżne do Czerwonego Klasztoru w Słowacji, gdzie się zatrzymaliśmy na dłuższy postój. Tutaj oprócz klasztoru mogliśmy podziwiać piękne widoki na Trzy Korony i obserwować ludzi płynących na tratwach i pontonach Dunajcem. Liczyliśmy na to, że w drodze powrotnej uda nam się pojechać ścieżką wzdłuż Dunajca do Szczawnicy, niestety trwają prace remontowe tej ścieżki i nas zawrócono z tej trasy. Pojechaliśmy więc przez miejscowości słowackie takie jak Stara Wieś Spiska, Maciaszowce, gdzie zaopatrzyliśmy się w słodycze, Potok, Hanuszowce do granicy słowacko – polskiej i do Kacwina. Przejechaliśmy 44 km. Grupa piesza zwiedziła zamek w Niedzicy, przeszli obok jeziora Sromowskiego do Sromowców Wyżnych i z powrotem do bazy.

 

9.06.2023 r. piątek

Tego dnia śniadanie było wcześniej więc w trasę rowerową wyruszyliśmy o 9.30. W planie był objazd Jeziora Czorsztyńskiego ścieżką rowerową „Biała Dama” i „Polana Sosny” , który zaczęliśmy od zamku w Niedzicy. Ubrani w koszulki z nadrukiem logo miasta Lubartów wyruszyliśmy w trasę. Dzięki temu byliśmy bardzo rozpoznawalni i miło postrzegani. Ruch na ścieżce był bardzo duży, jechało dużo rowerzystów w obie strony i trzeba było bardzo uważać. Napotkaliśmy dużo ostrych zjazdów i wjazdów. Robiliśmy przystanki w miejscach do tego przystosowanych m.in. w Blachutach, gdzie zjedliśmy lody w snack barze czy Frydman Bike. Zajechaliśmy do Dębna Podhalańskiego , gdzie jest drewniany kościółek pod wezwaniem św. Michała Archanioła uchodzący za perłę światowej architektury, zabytek klasy zero. Chmury tego dnia krążyły nad nami ale najwyższe wzniesienia przejechaliśmy bez opadów. Deszcz dopadł nas gwałtownie w miejscowości Wyskoczna, gdzie odpoczywaliśmy na leżaczkach delektując się widokami. Zapowiadało się na szkwał, pracownicy zaczęli składać parasole, ale na szczęście po kilku błyskach i grzmotach wiatr ucichł. Mimo, że byliśmy w pelerynach przemokliśmy i kiedy trochę deszcz zelżał ruszyliśmy w dalszą drogę. Jeszcze dwukrotnie zatrzymywaliśmy się licząc, że deszcz przestanie padać, niestety lało dalej. Jeden z rowerów uległ awarii , dlatego grupa się podzieliła. Część pojechała do Czorsztyna a część rowerzystów wróciła później. W Czorsztynie rozważaliśmy przepłynięcie promem ale ostatecznie wróciliśmy rowerami. Deszcz w końcu przestał padać ale czekał nas jeszcze dosyć męczący podjazd. Wróciliśmy do bazy ok. Godz. 17.00. Przejechaliśmy 48 km. Grupa piesza tego dnia pojechała lokalnym busem do Szczawnicy, gdzie spacerowali nad Grajcarkiem, robili fotki na Moście Zakochanych i odpoczywali w miejscowych knajpkach.

 

10.06.2023 r.sobota

Tego dnia prognozy nie były korzystne dla nas, dlatego „Relaksiacy” podzielili się na 3 grupy. Najliczniejsza rowerowa, 14 osobowa grupa pojechała do Szczawnicy. Na obrzeżach miasta zatrzymali się na odpoczynek i robienie fotek z napotkanymi góralami. Następnie udali się do Szczawnicy w celu zwiedzania miejscowości a potem ścieżką rowerową wzdłuż Dunajca podziwiając uroki przyrody udali się do Czerwonego Klasztoru. Wrócili do bazy przemoczeni ale zadowoleni z siebie i przepięknych widoków. Grupa „piesza” tego dnia liczyła 9 osób. Pojechali do Szczawnicy i tam spędzali czas wg własnych upodobań. Część osób wyjechała wyciągiem na Palenicę a wracała pieszo, część spacerowała po uzdrowisku podziwiając gazony kwiatowe o różnych kształtach (słonie, wiewiórki). Wynajęty bus przywiózł wszystkich do Kacwina na posiłek. Trzecia 6 osobowa grupa pojechała do Szaflar na baseny termalne „Gorący Potok”. Po drodze wstąpiliśmy do Dębna Podhalańskiego, gdzie udało nam się zobaczyć miejscowy kościółek od wewnątrz. Wysłuchaliśmy ciekawych informacji o nim, zrobiliśmy kilka fotek. Wieczorem grupy wymieniły swoje doświadczenia i przeżycia tego dnia i jak się okazało wszyscy byli zadowoleni.

 

11.06.2023 r. niedziela

Wyjechaliśmy z Kacwina ok godz. 11.00, do Lubartowa. Wróciliśmy po godz. 18.00.

 

Rowerzyści na szlakach w Pieninach przejechali 170km.

 

Wyjazd był współfinansowany z budżetu Urzędu Miasta.

 
II Rajd po Pojezierzu Łęczyńsko - Włodawskim 26-28.05.2023 PDF Drukuj Email

II Rajd po Pojezierzu Łęczyńsko – Włodawskim odbył się w dniach 26 – 28.05.2023 r.

 

Bazę noclegową mieliśmy w ośrodku Zagłębocze nad jeziorem o tej samej nazwie. Z Lubartowa wyruszyliśmy w piątek o godz. 16.00, na miejsce dotarliśmy rowerami o godz.19.00. Ośrodek bardzo ładny, domki z aneksem kuchennym świetnie wyposażone, łóżka wygodne, łazienki bez zarzutów. Na terenie ośrodka restauracja, miejsce na ognisko i biesiadowanie, blisko do plaży. Ten wieczór spędzaliśmy w podgrupach, ponieważ miejsce do biesiadowania zajmowali pracownicy „Wód Polskich”. Nam pozostały spacery po okolicy, a następnie spotkania na tarasach przed domkami. Czas szybko upływał przy dyskusjach i śpiewach.

 

Sobota 27.05.2023 r.

 

Śniadanie zaplanowaliśmy o godz.9.00, na trasę rowerową wyruszyliśmy o godz. 10.00. Prowadził nasz kolega Jacek. Zajechaliśmy do Ośrodka Dydaktyczno – Muzealnego Poleskiego Parku Narodowego w Załuczu Starym , gdzie w parkowym muzeum można było zobaczyć eksponaty archeologiczne, etnograficzne oraz historyczne, zakupić pamiątki, ewentualnie przejść po ścieżce przyrodniczej „Zółwik”. Dalej jechaliśmy przez Urszulin do Wereszczyna, gdzie mieliśmy okazję poczytać na temat Mikołaja Reja, który bywał w tej miejscowości i informacje te nie były zbyt pochlebne. Znany nam ze szkoły ojciec literatury polskiej był również obżartuchem, pieniaczem i nie stronił od trunków. W Wereszczynie znajduje się też skromnie wyglądający zakon „Braci faustynów”, niestety nie wpuszczono nas do środka. Stąd pojechaliśmy do Wielopola (Męczyńszczyzna), gdzie jest wieża widokowa z piękną panoramą na okolicę. Tu nasz kolega Witek pokazał nam jadalną przytulicę czepną. Kolejnym przystankiem było jezioro „Bąbelek” w Zastawiu a następnie ścieżka dydaktyczna „Czahary”. Ostatnim miejscem naszego szlaku rowerowego była ścieżka przyrodnicza „Dąb Dominik”i jezioro Moszne. Tego dnia rowerami przejechaliśmy 66 km. Po obiadokolacji wieczór spędziliśmy przy ognisku, gdzie biesiadowaliśmy do późnych godzin przy muzyce i pieczeniu kiełbasek.

 

Niedziela 28.05.2023 r.

 

Po śniadaniu przygotowywaliśmy się do drogi powrotnej. Część uczestników wracała do Lubartowa przez Kijany, a część przez Sosnowicę. W Sosnowicy przy dawnym „Dworku Kościuszki” mieliśmy okazję poznać obecnego właściciela tego obiektu, który przedstawił nam plany przebudowy tej okolicy włącznie z rewitalizacją parku i odbudową zamku. Zaprosił nas również na koncerty w lipcu, które odbywają się corocznie na tarasie dworku. Gospodarz ugościł nas kawą, zrobiliśmy pamiątkową fotkę i ruszyliśmy w kierunku Lubartowa. W Białce zatrzymaliśmy się na obiad i ok. godz. 15.00 wróciliśmy, zgodnie z planem do Lubartowa.

 

Zarząd MKTR Relaks serdecznie dziękuje osobom zaangażowanym w organizację Rajdu rowerowego.


Łącznie w czasie tego wyjazdu przejechaliśmy rowerami 169 km.

 

Wyjazd był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Lubartowie.

 
Powitanie Wiosny PDF Drukuj Email

W dniu 18.03.2023r. odbył się XXVI rajd rowerowy,,Powitanie Wiosny,,.

 

Zarząd MKTR Relaks zaprosił wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzeniem soboty do udziału w przejażdżce rowerowej do miejscowości Serniki nad rzeką Wieprz by żegnać zimę. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, uczestnicy rajdu w ilości 50 osób, zostali podzieleni na grupy i wyruszyli z placu przed Urzędem Miasta Lubartów w kierunku ul.Wierzbowej przez Chlewiska do Sernik. Tam już czekała druga część uczestników przy palącym się ognisku. Wszystkich uczestników powitał Prezes Bogdan Mileszczyk.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik ,Wojt Gminy Serniki Paweł Woźniak oraz Radny Miasta Lubartów Artur Kuśmierzak. W słonecznej pogodzie biesiadowano przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. W czasie imprezy odbyły się loterie dla uczestników, występ wokalny i recytatorski.

 

Zakończeniem wydarzenia było wspólne topienie marzanny. Przebieg imprezy relacjonowały lokalne media.

 
Walne Zebranie 2023 PDF Drukuj Email

W dniu 10 marca b.r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Lubartowie odbyło się Walne Zebranie Członków MKTR Relaks.

 

W zebraniu uczestniczyło 47 członków zwyczajnych, uprawnionych do głosowania. Zebranie otworzył Prezes Zarządu Bogdan Mileszczyk, który powitał zaproszonego na obrady Burmistrza Miasta Pana Krzysztofa Paśnika oraz wszystkich członków Relaksu.

Po wystąpieniu Pana Burmistrza przystąpiono do wyboru przewodniczącego i sekretarza Zebrania.

 

Zebraniu przewodniczył Tadeusz Mróz, który po przedstawieniu porządku obrad, przystąpił do jego realizacji.

Po wysłuchaniu sprawozdań z pracy Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz planu pracy Stowarzyszenia na rok bieżący, przyjęto uchwały w sprawie :

• przyjęcia i zatwierdzenia sprawozdania merytorycznego i finansowego za rok ubiegły oraz udzielenia absolutorium dla Zarządu,

• przyjęcia sprawozdania Komisji Rewizyjnej,

• przyjęcia planu pracy na rok 2023. Uchwały zostały przegłosowane jednogłośnie.

 

Najwięcej uwagi poświęcono organizacji planowanych wypraw rowerowych w roku bieżącym. Omówiono również sprawy bieżące Stowarzyszenia, w tym wysokość składki członkowskiej w 2024 roku.

 

Dla osób spoza Zarządu MKTR Relaks, które w szczególny sposób były zaangażowane w działalność Stowarzyszenia przewidziano drobne upominki.

Zebranie przebiegało w spokojnej i przyjemnej atmosferze, dzieki szczegółowej realizacji porządku obrad.

 
Noworoczny Rajd Rowerowy 2023 PDF Drukuj Email

XVII Noworoczny Rajd Rowerowy

Od wielu już lat .. rowerzyści lubartowskiego Relaksu spotykają się na Noworocznym Rajdzie Rowerowym...Tak było też 1 stycznia tego roku. Zebraliśmy się o godz.11.00 jak zwykle pod naszym Ratuszem...Było nas 34 uśmiechniętych ludzi pragnących dotrzymać chyba już naszej noworocznej tradycji i pooddychać świeżym powietrzem Lasów Kozłowieckich po trudach sylwestrowej nocy. Oczywiście pamiątkowe zdjęcie z banerem Relaksu i w drogę. W czasie jazdy sympatycznym i miłym rozmowom nie było końca. Świeże leśne powietrze i uroki lasu sprawiły iż po 20 km w doskonałej kondycji i humorach dotarliśmy do Wandzina w gościnne progi naszego kolegi Jacka. Przygotował nam piękny noworoczny piknik. Symboliczna lampka szampana, ognisko, gorące kiełbaski, trochę tańca przy dobrej muzyce i wspaniała rodzinna atmosfera. I powrót do domów. Takich chwil się nie zapomina. Zdecydowaliśmy że napewno spotkamy się za rok. Całą imprezę w imieniu Zarządu Relaksu przygotował i poprowadził nasz kolega Kazimierz. Tak będziemy trzymać. Do zobaczenia za rok.

Zarząd Relaksu