MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Kronika - Sezon 2022
Zakończenie Sezonu Rowerowego 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 20 listopada 2022 18:36

W dniu 19 listopada 2022r. miało miejsce uroczyste Zakończenie Tegorocznego Sezonu Rowerowego, które odbyło się w restauracji Laguna w Skrobowie.


Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez Prezesa MKTR Relaks Bogdana Mileszczyka członków Stowarzyszenia i zaproszonych gości.  Wśród nich znaleźli się Burmistrz Miasta Lubartów Pan Krzysztof Paśnik i przedstawicielka Wydziału Promocji Sportu i Komunikacji Społecznej Pani Magdalena Wyrobek oraz Państwo Joanna i Jan Szczygłowie.

Następnie odbył się pokaz slajdów prezentujący całoroczny przebieg wypraw rowerowych Stowarzyszenia. Pokaz ten  uświadomił wszystkim zebranym jak wiele pracy i zaangażowania potrzeba było do realizacji tych planów nad których przebiegiem czuwał Zarząd Relaksu. Następnie głos zabrał Burmistrz Krzysztof Paśnik który mówił o współpracy Urzędu Miasta z MKTR Relaks.

Po części oficjalnej i miłych wspomnieniach rozpoczęła się wspólna zabawa. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory a czas upływał na dobrej zabawie    w miłym towarzystwie.

 

Dziękujemy wszystkim gościom i członkom Stowarzyszenia za uczestnictwo     w tej miłej uroczystości.

Poprawiony: niedziela, 20 listopada 2022 18:43
 
Rajd Patriotyczny 11.11.2022r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 13 listopada 2022 18:37

W dniu 11 listopada w lekko mglisty i ciepły dzień zebraliśmy się na Placu przed Ratuszem aby wyruszyć w Rajd Patriotyczny ku pamięci ofiar w walkach o Niepodległość. Pierwszym celem na naszej trasie był Cmentarz Parafialny w Lubartowie.Tu w miejscu spoczynku uczestników polskich zrywów niepodległościowych powstań, działań wojennych I i II Wojny Światowej oraz walk konspiracyjnych z okresu okupacji, zapaliliśmy światełko naszej pamięci i wdzięczności za ich życie ofiarowane dla Ojczyzny. Po kilku minutach jazdy dotarliśmy na Cmentarz Wojenny we Wsi Nowodwór - Piaski. Tutaj czekała na nas grupa rowerzystów z pobliskich miejscowości. Wspólnie zapaliliśmy znicze i po chwili zadumy wyruszyliśmy ścieżką rowerową przez las do Skrobowa aby pochylić głowy przy mogile poległych AK -owców. Koleżanka Monika w zadumie wyrecytowała wiersz J.Tuwima o okropności i niesprawiedliwości wojen.

Po chwili refleksji wyruszyliśmy malowniczą trasą w barwach jesieni do Sobolewa na cmentarz bohaterów z okresu Powstania Styczniowego. Po przypomnieniu historii bitwy przez kolegę Zbyszka zapaliliśmy światełko naszej pamięci. W drodze powrotnej na zaproszenie kolegi Rysia wstąpiliśmy na przygotowany przez niego poczęstunek. Po zregenerowaniu sił udaliśmy się w kierunku naszych domów radośni i dumni ze spełnionej misji ,,Chwała i Cześć Poległym Bohaterom". Nasza grupa liczyła około 30 osób. Przejechaliśmy 34 km.

Dziękujemy uczestnikom Rajdu i zapraszamy do wspólnych wypraw rowerowych w 2023r.

Zarząd MKTR Relaks

 
Rajd Rowerowy do Bratnika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 07 listopada 2022 18:34

W dniu 05.11.2022r. licząca 18 osób grupa rowerzystów MKTR Relaks na zaproszenie naszego Najstarszego Sympatyka MKTR Relaks p.Jana Szczygła wyruszyła z placu przed Ratuszem na Spontaniczny Rajd Rowerowy do miejscowosci Bratnik.

Pan Jan bierze udział w niemalże każdym rajdzie organizowanym przez Stowarzyszenie.

 

Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy się z grupą Relaksiaków którzy dotarli samochodami. Łącznie zgromadziło się nas 36 osób. Wszyscy zostali serdecznie przywitani przez gospodarzy - Pana Jana z żoną Joanną i ich rodzina. Gospodarz zaprosił nas do zwiedzania Muzeum Myśliwskiego ,,Darz Bór", które sam stworzył w starym domu gromadząc latami trofea z wypraw myśliwskich. Kolejną atrakcja która cieszyła się dużym zainteresowaniem było strzelanie do celu z pistoletu.

 

Po zapoznaniu się z okolicą podczas spaceru głos zabrał Prezes MKTR Relaks Bogdan Mileszczyk, który podziękował gospodarzowi za zaproszenie i wręczył upominki. Kolejną atrakcja był poczęstunek złocistą, pieczoną dziczyzną, która rozpływała się w ustach. Dzika upolował Pan Jan z rodziną. Stoły zastawione były wyrobami z bardzo smacznej dziczyzny. ,,Na deser ,, gospodarz zaserwowł pyszne pieczone żeberka z dzika. Tanczylismy i bawiliśmy się przy muzyce i nikt nawet nie zauważył, że zaczął padać drobny deszczyk. Dopisywały nam humory a czas miło upływał przy ciepłych płomieniach ogniska.

 

DZIĘKUJEMY PAŃSTWU Joannie i Janowi Szczygłom i ich rodzinie za miłą gościnę i ciepłe przyjęcie.

 

DZIĘKUJEMY!!!

 

Członkowie MKTR Relaks

Poprawiony: poniedziałek, 07 listopada 2022 18:41
 
Bieszczady 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 17 października 2022 17:45

Wyjechaliśmy z Lubartowa busem 12.10.22r. i w pierwszą trasę w góry ruszyliśmy następnego dnia. Nasz szlak prowadził z Bereżek przez Przełęcz Przysłup Caryński na Połoninę Caryńską. Stąd zeszliśmy do Ustrzyk Górnych, gdzie czekał na nas nasz kierowca Kamil.

 

Drugą trasę 14.10.22r. rozpoczęliśmy z Przysłupia żółtym szlakiem do Jasła, następny przystanek mieliśmy w paśmie granicznym Okrąglik. W drodze powrotnej wspięliśmy się jeszcze na Fereczatą i już dalej stromym zejściem doszliśmy do wsi Smerek. Tu zjedliśmy gorący posiłek i powróciliśmy busem do schroniska. Po drodze zebraliśmy grzyby i w planie mamy przygotowanie sosu grzybowego na kolację. Do tej pory pogoda nam sprzyjała.

 

W dniu 15.10.22r. podzieliliśmy się na dwie grupy: jedna wybrała trasę na Rawki i ewentualnie Krzemieniec, druga Chatkę Puchatka. Powodem tego podziału była niesprzyjająca prognoza pogody i zróżnicowane potrzeby. Wyruszyliśmy wszyscy z Przełęczy Wyżnej, jedni na prawo, drudzy na lewo. Prognoza się sprawdziła, bo w trasie złapał nas deszcz i wiał silny wiatr. Nie zniechęciło to ludzi, bo zarówno na jednej jak i drugiej trasie był okropny tłok. W Chatce nawet udało nam się zdobyć siedzące miejsca i przeczekaliśmy deszcz. Jagoda z Haliną przez godzinę śpiewały bieszczadzkie ballady i czas szybko upływał. Ze względu na słabą widoczność zrezygnowaliśmy ze spaceru Połoniną Wetlińską i wróciliśmy tą samą trasą na Przełęcz Wyżną. Turystów było jeszcze więcej, szli gęsiego zarówno w górę jak i na dół. Z drugą grupą spotkaliśmy się na dole i wróciliśmy do schroniska. Po obiedzie każdy organizował sobie czas wg własnych potrzeb i upodobań. Wieczór spędziliśmy razem.

 

W drogę powrotną do Lubartowa wyruszyliśmy 16.10.22r. o 9.00. W planie mieliśmy jeszcze przejazd kolejką gondolową nad Soliną. Udało nam się kupić bilety i przejechać w obie strony, niestety żeby podziwiać widoki z wieży i pochodzić po parku potrzeba minimum 4 godziny. Mamy nadzieję, że uda nam się to następnym razem. Drugi przystanek mieliśmy w miejscowości Bachórz, gdzie w "Karczmie pod semaforem" zjedliśmy obiad.

Do Lubartowa wróciliśmy o godz 17.30.

Poprawiony: poniedziałek, 17 października 2022 18:00
 
V Rowerowy Rajd Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 03 października 2022 20:19

PAMIĘTAJĄ O BOHATERACH

 

W dniu 02.10.2022r. MKTR "Relaks" w ramach 83 Rocznicy Bitwy pod Kockiem zorganizował "V Rowerowy Rajd Niepodległości".

 

W pochmurno-deszczowy niedzielny poranek 9-cio osobowa grupa "śmiałków" na rowerach spotkała się na placu przed lubartowskim Ratuszem. Rowerzyści wyposażeni w biało - czerwone chorągiewki wyruszyli ok.godz.11 na trasę w kierunku Kocka przez Lisów i Przypisówkę. W Firleju nad brzegiem jeziora była chwila odpoczynku i pamiątkowe zdjęcie. Odcinek z Firleja do Kocka pod wiatr i przelotnym deszczem został pokonany nadspodziewanie łatwo i szybko. Pierwszym celem był pomnik gen. Franciszka Kleeberga, gdzie zapalone zostały znicze. Odwiedziliśmy również Cmentarz Wojenny, na którym spoczywają prochy generała i jego żołnierzy. "Relaksiacy " oddali hołd bohaterom poległym w walce z najeźdźcą w czasie Kampanii Wrześniowej. Na tymże cmentarzu spotkaliśmy się z dedykacją że szkoły im.Gen.Franciszka Kleeberga z Ząbek pod Warszawą. Złożyli wieniec i też zapalili znicze. Była chwila zadumy i wspomnienie o dzielnym i wiernym swej Ojczyźnie generalnie. Droga powrotna to sama przyjemność. Sprzyjający wiatr w plecy i przygrzewające z lekka słoneczko, a w Firleju w barze ,,Duet" czekający na nas ciepły i smaczny obiadek. W tym miejscu Rajd został rozwiązany i każdy na własną rękę i różnymi trasami udał się do swojego miejsca zamieszkania. Pogoda była dynamiczna. Było trochę chmur, trochę słońca i ponownie deszcz. Lekko zmęczeni /ok. 60 km w nogach/ ale zadowoleni, że udało się spełnić zaplanowaną misję wracaliśmy do Lubartowa.

 

Uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na następne wyprawy rowerowe.

 

Rajd był współfinansowany ze środków budżetu Miasta Lubartów.

 

Zarząd MKTR "Relaks"

Poprawiony: poniedziałek, 03 października 2022 20:24
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5