MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Kronika - Sezon 2022
V Rowerowy Rajd Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 03 października 2022 20:19

PAMIĘTAJĄ O BOHATERACH

 

W dniu 02.10.2022r. MKTR "Relaks" w ramach 83 Rocznicy Bitwy pod Kockiem zorganizował "V Rowerowy Rajd Niepodległości".

 

W pochmurno-deszczowy niedzielny poranek 9-cio osobowa grupa "śmiałków" na rowerach spotkała się na placu przed lubartowskim Ratuszem. Rowerzyści wyposażeni w biało - czerwone chorągiewki wyruszyli ok.godz.11 na trasę w kierunku Kocka przez Lisów i Przypisówkę. W Firleju nad brzegiem jeziora była chwila odpoczynku i pamiątkowe zdjęcie. Odcinek z Firleja do Kocka pod wiatr i przelotnym deszczem został pokonany nadspodziewanie łatwo i szybko. Pierwszym celem był pomnik gen. Franciszka Kleeberga, gdzie zapalone zostały znicze. Odwiedziliśmy również Cmentarz Wojenny, na którym spoczywają prochy generała i jego żołnierzy. "Relaksiacy " oddali hołd bohaterom poległym w walce z najeźdźcą w czasie Kampanii Wrześniowej. Na tymże cmentarzu spotkaliśmy się z dedykacją że szkoły im.Gen.Franciszka Kleeberga z Ząbek pod Warszawą. Złożyli wieniec i też zapalili znicze. Była chwila zadumy i wspomnienie o dzielnym i wiernym swej Ojczyźnie generalnie. Droga powrotna to sama przyjemność. Sprzyjający wiatr w plecy i przygrzewające z lekka słoneczko, a w Firleju w barze ,,Duet" czekający na nas ciepły i smaczny obiadek. W tym miejscu Rajd został rozwiązany i każdy na własną rękę i różnymi trasami udał się do swojego miejsca zamieszkania. Pogoda była dynamiczna. Było trochę chmur, trochę słońca i ponownie deszcz. Lekko zmęczeni /ok. 60 km w nogach/ ale zadowoleni, że udało się spełnić zaplanowaną misję wracaliśmy do Lubartowa.

 

Uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na następne wyprawy rowerowe.

 

Rajd był współfinansowany ze środków budżetu Miasta Lubartów.

 

Zarząd MKTR "Relaks"

Poprawiony: poniedziałek, 03 października 2022 20:24
 
V wyjazd dla Aktywnych Seniorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 19 września 2022 16:45

W dniach 16 – 18.09.2022 r. odbył się kolejny wyjazd na Roztocze organizowany przez nasz klub rowerowy.

Tym razem naszą bazę stanowił „Leśny Zajazd” w Suścu, gdzie były dobre warunki do biesiadowania niezależnie od pogody. Pierwszy wieczór spędziliśmy przy muzyce a następnego dnia po gimnastyce porannej przeprowadzonej przez Jacka ruszyliśmy w trasę.

 

Jechaliśmy m.in. przez Łosiniec, gdzie zatrzymaliśmy się przy pomniku poświęconym bohaterom poległym na początku II wojny światowej, dalej przez Chyże i dotarliśmy do drewnianej cerkwi św. Bazylego w Bełżcu. Tu również podziwialiśmy ponad dwustuletni jałowiec o wysokości 7 metrów. Głównym celem podróży do Bełżca był obóz zagłady, gdzie w ciszy i skupieniu przeszliśmy drogą nazywaną Szczeliną przez pomnik – cmentarz , następnie obejrzeliśmy wystawę dokumentującą eksterminację Żydów i mordowanie Polaków, którzy im pomagali. Zwiedzanie zakończyliśmy w sali kontemplacji.

Z Bełżca pojechaliśmy do Narola, gdzie zatrzymaliśmy się na obiad. Serwowano kapuśniak, domowe pierogi z mięsem, co niektórzy zamówili galaretę. W drodze powrotnej do bazy jeszcze zajechaliśmy do miejscowości Pizuny, która należy do jednego właściciela, którego tu nazywają ordynatem. Jest tam drewniana rotunda pod dachem, świetlica z kuchnią na imprezy i spotkania towarzyskie. Ordynat pozwolił nam wziąć na pamiątkę skamieniałe drewno. Stąd ruszyliśmy do miejscowości Rebizanty, gdzie można było wsłuchać się w szumy na Tanwi i zaczerpnąć wody ze Źródełka Miłości. Trasę opracował Jacek, liczyła 55 km.

 

Tego dnia odbyło się jeszcze spotkanie z Fryderykiem Kierepką autorem książki „Opowieści Roztocza”, przy ciasteczku i kawie. Wieczorem czekała nas niespodzianka, przyjęcie zorganizowane przez jubilatów: Bogdana i Kazia. Była zupa gulaszowa, pyszne przekąski i wspaniały tort. Bawiliśmy się przy muzyce do późnych godzin wieczornych.

 

Wyprawa na bieżąco była dokumentowana przez Ewę, która umieszczała fotki na Messengerze. Kolejny dzień przywitał nas deszczem dlatego zamiast w trasę rowerową wróciliśmy wcześniej do Lubartowa. Oprócz ćwiczeń, jazdy na rowerze i spacerów była możliwość zapoznania się z zasadami odżywiania w wieku starszym, uczestnicy otrzymali materiały dotyczące tej tematyki.

 

Wyjazd był współfinansowany z budżetu Miasta Lubartów.

Poprawiony: poniedziałek, 19 września 2022 16:51
 
Pielgrzymka do Wąwolnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 05 września 2022 16:47

To już kolejna pielgrzymka Członków MKTR Relaks do Matki Bożej Kębelskiej w dniach 03.09.2022r.-04.09.2022r.

Uczestnicy zebrali się w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie aby przyjąć błogosławieństwo udzielone przez proboszcza parafii Andrzeja Sarnę.

Pod przewodnictwem p.Tadeusza Mroza wyruszyli w drogę. W pierwszym dniu pielgrzymki tradycyjne spotkali się po drodze z pielgrzymami z Lubartowa w Kamionce i Piotrowicach Wielkich na poczęstunkach przygotowanych przez miejscowych parafian. Następnie przejechali do Wąwolnicy, tam część pielgrzymów udała się na Plac Różańcowy aby uczestniczyć we Mszy Świętej celebrowanej przez ks bp Mieczysława Cisło. Po Mszy Świętej pielgrzymi wrócili do swoich domów. Druga połowa rowerzystów udała się do Gospodarstwa Agroturystycznego w dzielnicy Zarzeka gdzie mieli zarezerwowany nocleg. Po pozostawieniu rowerów i bagaży udali się na koncert ,,Wąwolnica Młodych", później o godz. 21.00 po Apelu Jasnogórskim w procesji ze świecami wyruszyli do Kębła i uczestniczyli we Mszy Świętej celebrowanej przez ks. bp Artura Mizińskiego. Po zakończeniu w tym dniu uroczystości wrócili na nocleg. W niedzielę 04.09.2022r. pielgrzymi którzy pozostali w Wąwolnicy rozpoczęli dzień uczestnicząc w porannej Mszy Świętej na Błoniach. W drodze powrotnej do Lubartowa udali się na miejsce Objawień Matki Bożej w Kęble. Następnie do Nałęczowa a w godzinach popołudniowych byli w Lubartowie.

 
Rajd szlakiem „Zdobywców Wału Pomorskiego”- Wałcz i okolice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 31 sierpnia 2022 19:34

Rajd grupy rowerowej MKTR Relaks Lubartów na Wał Pomorski

w dniach 24.08.2022 r. – 28.08.2022 r.

 

24.08.2022 r.

Wyjechaliśmy z Lubartowa o godz. 6.00 i na miejsce do ośrodka w Wałczu „Nad Raduniem” dotarliśmy po godz. 15.00. Rowerzyści z wałeckiego klubu rowerowego już na nas czekali. Pojechaliśmy z nimi do Skansenu Fortyfikacyjnego Grupa Warowna „Cegielnia”, gdzie przewodnik oprowadził nas po pozostałościach schronu i bunkrów klasy B. Mieliśmy okazję zobaczyć sprzęt wojskowy z tamtego okresu włącznie z umundurowaniem i innymi akcesoriami. Wysłuchaliśmy historii Wału Pomorskiego i wróciliśmy do bazy ciekawą trasą przy jeziorze Wojskowym. Łącznie przejechaliśmy 20 km.

 

25.08.2022 r.

Dzień rozpoczęliśmy od spotkania z Burmistrzem Wałcza w Ratuszu miejskim. Dowiedzieliśmy się, że w granicach miasteczka o liczbie mieszkańców zbliżonej do Lubartowa jest 7 jezior, a w powiecie ponad 150. Największym z nich jest Bytyń Wielki i jest planowana ścieżka rowerowa wokół jeziora, chociaż już teraz można go objechać, trasa liczy ok. 60 km. Hasłem Wałcza jest „warto wracać” i zachęcają do tego liczne atrakcje przyrodnicze, gdzie można spotkać nawet żubry i rysie. Po spotkaniu z Burmistrzem ruszyliśmy w trasę. Prowadzili nas rowerzyści z WKTR Wałcz: Danusia, Marek i Waldek. Pojechaliśmy do Skrzatusza, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej podniesione do godności bazyliki mniejszej z drogą krzyżowa i różańcową. Jest tam Dom Pielgrzyma, gdzie można wypić kawę, herbatę, zjeść ciasteczka czy lody. W drodze powrotnej pojechaliśmy do miejscowości Tarnowo, gdzie w restauracji „Rybi Puzon” zamówiliśmy pstrągi. Jest to klimatyczne miejsce nad rzeczką Dobrzycą, oddalone od głównej drogi o 5 km. Po powrocie do Wałcza mieliśmy spotkanie z przewodnikiem Wiesławem, który oprowadził nas po mieście opowiadając jego historię i pokazując nam co ciekawsze obiekty. Miasteczko podzielone jest dwoma jeziorami: Raduń i Zamkowe wokół których biegną ścieżki pieszo – rowerowe. Jest wieża ciśnień zamieniona na apartamentowce, promenada gwiazd olimpijskich związanych z Wałczem, wiszący most łączący dwa brzegi Raduni. W samym centrum miasta ratusz i kościół św. Mikołaja, nieco dalej budynek dawnego gimnazjum Jezuitów z 1806 r. z ciekawą historią, oryginalny budynek poczty z czerwonej cegły z 1896 r., ciekawy dom z wykuszem przy ul. Sądowej. Trochę dalej duży budynek seminarium nauczycielskiego i stare, zniszczone budynki dworcowe o pięknej bryle architektonicznej. W drodze powrotnej do bazy noclegowej jeszcze przejechaliśmy obok budynku, w którym prawdopodobnie Ewa Braun spędziła 4 noce. Jest to ładna willa pożydowska, którą przejęli Niemcy, znajdująca się obecnie w rękach prywatnych. Przejechaliśmy rowerami w sumie 65 km. Wieczór spędziliśmy z naszymi nowymi przyjaciółmi i ich żonami przy muzyce.

 

26.08.2022r.

Tego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, który pięknie położony jest wśród lasów. Dyrektor tego ośrodka opowiedział nam o nowoczesnym kompleksie budynków, jego historii i tradycjach oraz o planach rozbudowy. Są tam pływalnie, pokoje hipobaryczne z gabinetami medycyny sportowej, nowoczesna kuchnia i wiele innych obiektów. Nazwy budynków pochodzą od nazw miejscowości, gdzie odbywały się igrzyska olimpijskie. Zrobiliśmy kilka fotek przy rzeźbie Zdzisława Krzyszkowiaka i ruszyliśmy w dalszą trasę. W drodze do Tuczna mijaliśmy „czarodziejską górę”, gdzie wbrew prawom fizyki wszelkie przedmioty wtaczają się w górę. W Tucznie spotkaliśmy się z przewodniczką, która wprowadziła nas w historię zamku rodu Wedlów – Tuczyńskich, wspomniała o krążącej legendzie, oprowadziła nas wokół zamku i po najbliższej okolicy. Zwiedziliśmy kościół Wniebowzięcia N.M. Panny, przeszliśmy obok starego młyna dochodząc do cmentarza żydowskiego, była też okazja zobaczyć „ stodołę Szyszki „. Po zwiedzaniu zjedliśmy obiad w restauracji „Wrzosowy Zakątek”, gdzie serwowano pyszne kartacze, krokiety z barszczem i inne smakołyki. W drodze powrotnej zajechaliśmy nad jez. Bytyń w miejscowości Nakielno, skąd po krótkim odpoczynku wróciliśmy do bazy. Trasa liczyła 55 km.

 

27.08.2022 r.

W tym dniu program był do wyboru. Ci , którzy jeżdżą wolniej i na krótsze odcinki spędzili czas nad jeziorem Bytyń w gminie Nakielno, grupa silniejsza i dużo liczniejsza pojechała szlakiem Wału Pomorskiego. Grupa miała okazję zobaczyć pozostałości niemieckich umocnień wojskowych, bazę głowic nuklearnych w Kol. Brzeźnica. Wielkie wrażenie wywarło na nas miejsce składowania pocisków jądrowych i ich wyrzutnie. Z tego miejsca miała zostać atakowana Europa. Głównym celem wyprawy było Borne Sulinowo, które zostało opuszczone przez wojska radzieckie w 1992 r. Borne Sulinowo jest jednym z tych miast – widm, które po II wojnie światowej przestało istnieć na mapach. Przez prawie 50 stacjonowały tu wojska radzieckie z rodzinami. Znajduje się tam siedziba dawnego dowództwa radzieckiego garnizonu, kantyna oficerska, dawny szpital wojskowy oraz osiedle mieszkaniowe. Grupa przejechała ponad 100 km, ale po powrocie miała jeszcze siły na wspólne biesiadowanie. Przez cały ten okres opiekowali się nami członkowie Wałeckiego Klubu Turystyki Rowerowej w Wałczu, za co im bardzo dziękujemy. Prezes MKTR Relaks wręczył prezent Burmistrzowi Wałcza przekazany przez Burmistrza Lubartowa.

 

28.08.2022r.

Wracamy do Lubartowa. Z Wałcza wyjechaliśmy o godzinie 11.00 a na miejsce postoju dojechaliśmy po godz. 20.00.

 

Wyjazd był współfinansowany ze środków budżetu Urzędu Miasta Lubartów.

Poprawiony: środa, 31 sierpnia 2022 19:41
 
XVIII Strzelanie z Łuku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 09 sierpnia 2022 14:14

W dniu 7 sierpnia br. przy słonecznej pogodzie miłośnicy jazdy rowerem połączyli siły. MKTR Relaks wspólnie z zaprzyjaźnionym klubem MOSIR wyruszyli z placu przed Ratuszem. Trasa przebiegała przez Serniki i Ostrów Lubelski aż do Nowej Jedlanki. Tam gościł nas klubowy kolega - Janusz. Rowerzystów przywitała skocznymi rytmami lokalna orkiestra "Jak Dawniej".

 

Następnie głos zabrał prezes MKTR Relaks - witając uczestników oraz gości: Burmistrza Miasta Lubartów - Krzysztofa Paśnika, Naczelnika Wydziału Promocji Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej - Artura Kuśmierzaka a także Dyrektor Klubu MOSIR - Anetę Symbor. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w zawodach strzelania z łuku oraz innych konkurencjach.

 

Zwycięzcom poszczególnych kategorii wśród kobiet i mężczyzn wręczono dyplomy oraz nagrody.

 

Konkurencje:

Strzelanie z Łuku kobiet: I miejsce zajęła Anna Zielińska, II miejsce Maria Szczepańska, III miejsce Sława Domańska. Kategoria mężczyzn: I miejsce Ryszard Woliński, II miejsce Kazimierz Kocyła, III miejsce Stanisław Nowak.

 

Rzut piłką do kosza kategoria kobiet: I miejsce Małgorzata Polak, II miejsce Anna Kołodyńska, III miejsce Teresa Psuj. Kategoria mężczyzn: I miejsce Przemysław Szostak, II miejsce Michał Polak, III miejsce Jan Matczuk.

 

Rzut kaloszem do celu kategoria kobiet: I miejsce Halina Szyszko, II miejsce Aneta Symbor, III miejsce Małgorzata Polak. Kategoria mężczyzn: I miejsce Piotr Świder, II miejsce Witold Kossak, III miejsce Marek Mikulski.

 

Rzut kołem hula - hop do celu kategoria kobiet: I miejsce Anna Kołodyńska, II miejsce Ewa Chudzik, III miejsce Halina Szyszko. Kategoria mężczyzn: I miejsce Kazimierz Kocyła, II miejsce Piotr Szczepański, III miejsce Jan Matczuk.

 

Upominki dostał najstarszy uczestnik imprezy - Jan Szczygieł oraz najmłodszy - Jakub Krupka.

 

Po zakończeniu zawodów i wręczeniu nagród zapewniony był poczęstunek. Serwowana była świeża smażona ryba, kiełbasa z rożna oraz pyszne ciasta sponsorowane przez przedstawicielkę firmy Agrostar - Panią Barbarę Starownik. Hulanki i tańce przy świetnej muzyce na żywo trwały do godzin popołudniowych.

Wyjazd był sponsorowany ze środków budżetu Urzędu Miasta Lubartów.

 

297361558_3317298188548292_2936196276153170180_n (1)297407549_1836611860063973_1518277092656550041_n297410034_5332906836804362_4884010515481064687_n297412394_350272083832847_288126445051904116_n (2)297481200_592598152527490_974328497750339470_n297492138_473596230831361_1045468135011482050_n297535421_2065931376919910_897053911685829750_n297561696_365437589101021_5805633734820878000_n297610781_5545289738824937_8904869570441831530_n297626108_753804539280926_7156663782037833529_n

Poprawiony: wtorek, 09 sierpnia 2022 19:08
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4