MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Wakacje z Relaksem PDF Drukuj Email

 

 

W niedzielę 18.07.2021 r. odbył się kolejny rajd rowerowy pod nazwą Wakacje z Relaksem. Pomimo upału dochodzącego do 30 stopni na starcie stawiło się 30 cyklistów z Lubartowa i okolicy. Kolejne 10 osób udało się wcześniej samochodami /tzw silna grupa kwatermistrzowska/ do Pałecznicy by przygotować teren przy stawie do przeprowadzenia konkurencji i ogniska.

 

 

Po niespełna godzinnej jeździe grupa rowerowa testując ścieżki rowerowe miasta Lubartów i nowo powstałą ścieżkę przy drodze do Parczewa, następnie przez Pałecznicę Kolonia dotarła nad staw w Pałecznicy. Po krótkim odpoczynku odbył się blok rekreacyjno - zabawowy pod nazwą” Gry i zabawy dawne”. Najwięcej emocji wśród startujących dostarczyła gra w palanta, gra w klasy, jazda na fajerce czy zabawa w hula hop. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy skromne upominki. W międzyczasie miłośnicy sportów wodnych mogli popływać kajakiem w pobliskim stawie. Na zakończenie spotkania odbył się poczęstunek  kiełbaską z ogniska, śpiewano piosenki ,tańczono przy akompaniamencie spontanicznie stworzonego zespołu pod kierunkiem Jasia Króla, który grając na akordeonie i gitarze umilał piknikującym to niedzielne spotkanie.

 

Rajd ten był współfinansowany z budżetu miasta Lubartów.

 

Miejskie Koło Turystyki Rowerowej Relaks zaprasza do Jedlanki Nowej na kolejny wakacyjny rajd rowerowy połączony ze strzelaniem z łuku w dniu 01.08.2021r.