MIEJSKIE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ "RELAKS" STOWARZYSZENIE POŻYTKU PUBLICZNEGO

IV Rowerowa Majówka - 31.05.2014 PDF Drukuj Email

 

Wraz z ostatnim dniem maja zorganizowana została IV Rowerowa Majówka. W tym roku - co prawda - pogoda nie rozpieszczała uczestników, ale pozytywne nastawienie i chęć poczucia wiatru we włosach przyciągnęły ponad pięćdziesięcio osobową grupę miłośników jazdy na rowerze.
Zdecydowaną większość stanowiła ? co niewątpliwie cieszy - młodzież. Spotykamy się o 9.45 na placu przy SP nr 3 w Lubartowie, wpisujemy na listę, robimy wspólne zdjęcie i o godzinie 10.00 ruszamy ulicami miasta w kierunku Pałecznicy. Jak zwykle ogniskują się na nas badawcze spojrzenia mijanych przechodniów. Mkniemy. Dojeżdżamy do punktu docelowego. Wita nas błękit zalewu i zieleń wiosennej roślinności. Z uśmiechami na twarzach wspominamy poprzednie wyjazdy, relacjonujemy obecny i już snujemy plany o kolejnych. Zgodnie twierdzimy, że to doskonały odpoczynek od codziennych zajęć i obowiązków. Tymczasem przygotowywane są stanowiska konkursowe do rozegrania takich konkurencji jak: slalom do jazdy rowerem na czas, zbijanie kręgli łowienie rybek na wędkę, stanowisko rzutu piłeczkami do celu. Jednocześnie rozpalamy ognisko. Wokół  nas unosi się bardzo apetyczny zapach pieczonej kiełbaski. Zaczynamy rozgrywać konkurencje - wszystkie cieszą się ogromnym powodzeniem. Dzieci, młodzież, dorośli ? każdy pragnie sprawdzić swoje umiejętności. W niejednym uczestniku konkursu budzi się instynkt zwycięzcy. Na szczęście jury obserwuje tylko ducha zdrowej rywalizacji. Przychodzi wyczekiwany moment - najlepsi w każdej kategorii zostają ogłoszeni. Rozdane zostają dyplomy i niesztampowe nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Lubartów, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie i Relaks.Tegoroczną majówkę kończy mecz piłki siatkowej.
Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez ?Relaks". Do zobaczenia........

[opracowała iwona.m]